Jokićev Denver pobedio Bogdanove Kliperse i plasirao se u polufinale plej-ofa Zapada, evo kad ga čeka Oklahoma VIDEO
Košarkaši Denvera plasirali su se u polufinale Zapadne konferencije NBA lige, pošto su na svom terenu pobedili Los Anđeles Kliperse rezultatom 120:101 u sedmom meču plej-ofa četvrtfinalne serije.
- 04 Maj, 2025
- 1 godina ranije
AP Photo/David Zalubowski
Košarkaši Denvera su ukupnim rezultatom 4:3 u pobedama izborili plasman u polufinale Zapadne konferencije NBA lige.
Najefikasniji u ekipi Denvera bio je Aron Gordon sa 22 poena, dok je Kristijan Braun dodao 21. Srpski košarkaš Nikola Jokić proveo je na terenu nešto više od 32 minuta, a za to vreme zabeležio je 16 poena, 10 skokova, osam asistencija, tri ukradene lopte i jednu blokadu.
Kod gostiju, najbolji je bio Kavaj Lenard sa 22 poena. Kapiten košarkaške reprezentacije Srbije Bogdan Bogdanović proveo je na terenu nešto manje od 18 minuta, a za to vreme zabeležio je 12 poena, tri skoka i po jednu asistenciju i ukradenu loptu.
Košarkaši Denvera će u polufinalu plej-ofa Zapada igrati protiv Oklahome, koja je u četvrtfinalu plej-ofa eliminisala Memfis 4:0 u seriji.
Prednost domaćeg terena imaće Oklahoma, Prvi meč na programu je u noći između ponedeljka i utorka od 03.30 po našem vremenu. Drugi okršaj je dva dana kasnije, u noći između srede i četvrtka u istom terminu.
Nakon dve utakmice u Oklahomi sledi selidba u Bol Arenu. Treća utakmica igra se u noći između petka i subote od 04.00 po našem vremenu, dok je četvrti meč u nedelju, u idealnom terminu za navijače u Srbiji - 21.30 časova.
Izvor: Tanjug
Najnovije vesti
Jun-Mesec mentalnog zdravlja
- 10 Jun, 2026
- 50 minutes from now
Kovačica: Odžan panel “Jača nego što misliš – ona je brend”
- 10 Jun, 2026
- 35 minutes from now
Kovin: „Dođite, dodirnite dušu Banata“
- 10 Jun, 2026
- 20 minutes from now
Više od 50 hiljada sadnica letnjeg rasada ulapšava grad
- 10 Jun, 2026
- 1 hour ago
