Biciklistička "Trka kroz Srbiju" od 16. do 19. oktobra
Biciklistička "Trka kroz Srbiju" biće održana od 16. do 19. oktobra, saopšteno je iz BSS.
- 06 Oktobar, 2025
- 10 months ago
Foto: BSS
U saopštenju se navodi da će svečano otvaranje 64. biciklističke "Trke kroz Srbiju" biti održano 16. oktobra u Šidu. Start Prve etape je zakazan za 17. oktobar.
"Ona je ove godine podeljena u dve poluetape. 1a poluetapa vozi se od Parka prirode 'Mali Bosut' do Vrdnika u dužini od 83 kilometra. 1b poluetapa duga je 87 kilometara. Start je u Specijalnom rezervatu prirode 'Zasavica', a cilj u Novom Sadu", navode iz BSS.
Druga etapa "Trke kroz Srbiju" biće vožena 18. oktobra od Zrenjanina do Požarevca u dužini od 148 kilometara. Start Treće etape planiran je za 19. oktobar.
"Posle starta u Jagodini karavan 64. međunarodne 'Trke kroz Srbiju' i pređenih 119 kilometara, stići će na cilj etape i trke u Kruševac", saopšteno je iz BSS.
"Kao i svake godine interesovanje za našu trku je izuzetno. Na startu će se naći i ekipe iz Italije, Egipta, Indonezije, Alžira, Velike Britanije, Mađarske, Grčke... Biće tu naravno i naših timova i očekujemo veliku borbu za trofeje, nagrade, ali i za bodove koji se računaju za rang listu UCI na osnovu koje se dobijaju vize za Olimpijske igre", izjavio je predsednik BSS Dušan Gojić.
"Trka kroz Srbiju" se vozi pod okriljem Svetske biciklističke federacije (UCI).
Izvor: Tanjug
Najnovije vesti
Krunić i Pavić bez plasmana u finale kvalifikacija za US open u mešovitom dublu
- 24 Avgust, 2026
- 3 sati ranije
Eto: Infantino je promenio fudbal, podržavam plan prodaje takmičenja
- 24 Avgust, 2026
- 3 sati ranije
Prekinuta treća etapa Vuelte zbog olujne kiše u Pirinejima
- 24 Avgust, 2026
- 4 sati ranije
Terzić posle Bugarske: Problemi posle izlaska Ognjenović i Bošković, važno je da su sve zdrave
- 24 Avgust, 2026
- 4 sati ranije
