Milica Bunčić do bronze na seniorskom prvenstvu Srbije u atletici
- 04 Avgust, 2025
- 10 months ago
Na atletskom stadionu u Kraljevu 04.08.2025.godine održano je pojedinačno prvenstvo Srbije u atletici u
kategoriji seniora/ki (20+)
Organizator takmičenja je bio Srpski Atletski Savez a učestvovalo je oko 250 atletičara I atletičarki iz cele
Srbije. Atletski klub Tamiš su predstavljale atletičarka Milica Bunčić I trener Aleksija Kocić.
Milica Bunčić je učestvovala u disciplini 5000m SH, I ostvarila je veliki uspeh osvajanjem trećeg mesta I
bronzane medalje sa rezultatom 31.49.Trka je bila po veoma vrelom danu,izuzetno zahtevna,sa
najjačom konkurencijom koja postoji u Srbiji.U direktnoj borbu za bronzanu medalju Milica Bunčić je
pobedila Jovanu Kitanović,atletičarku AK Radnički iz Niša,,dok su drugo I prvo mesto zauzele Dunja
Eremić iz Zrenjanina I Mina Stanković iz Pirota.
Milica Bunčić je u svojoj prvoj seniorskoj sezoni nastavila sjajan niz osvajanja medalja na državnim
prevnstvima,a treba podsetiti da je Milica osvojila bronzanu medalju na 3000m I na zimskom-
dvoranskom prvenstvu Srbije koje je održano u Februaru mesecu ove godine.
Milica Bunčić se pored disciplina sportskog hodanja vrlo uspešno takmiči I u disciplinama trčanja u dugim
prugama,I intenzivno se pripremam za prvenstvo Srbije u polumaratonu,koje će se održati na jesen.
Najnovije vesti
Donatas Motiejunas više nije košarkaš Crvene zvezde
- 26 Jun, 2026
- 39 minuta ranije
Srpski košarkaš Balša Koprivica nije više član Bahčešehira
- 26 Jun, 2026
- 53 minuta ranije
Dečji ansambli KUD-a „Stanko Paunović“ NIS RNP najbolji u Srbiji
- 26 Jun, 2026
- 1 hour ago
Uspešno završeno četvrto izdanje projekta "Dani rumunske kulture u Vršcu"
- 26 Jun, 2026
- 1 hour ago
