Stojković optimista pred Dansku: Vreme je da promenimo istoriju
- 24 Jun, 2024
- 1 godina ranije
Dragan Stojković FSS
Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Dragan Stojković izjavio je danas da je pred "orlovima" velika utakmica i da će ekipa sve probati kako bi došla do pobede u sutrašnjoj utakmici protiv Danske na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.
Reprezentacija Srbije igraće sutra protiv Danske u trećem kolu grupe C od 21 čas u Minhenu.
Srbija posle dva kola ima jedan bod, ukoliko pobedi Dansku, plasiraće se u osminu finala EP.
Stojković još nije doneo odluku da li će igrati sa jednim ili dva napadača kao što je bio slučaj u prva dva kola.
-Razmišljamo o svim segmentima kad je naša formacija u pitanju, videćete sutra, da li sa jednim ili dva napadača, to su opcija jedan i opcija dva. Ali najpametniju taktiku ćete svakako videti - izjavio je Stojković na konferenciji za medije.
On je naglasio da u reprezentaciji vlada dobro raspoložeje.
-Raspoloženi smo, što ne bismo bili, sutra je veliki praznik fudbala", rekao je Stojković.
Srbija je izgubila od Danske u sve tri međusobne utakmice, Stojković smatra da je sada vreme da Srbija prvi put pobedi.
-Znali smo da je Engleska važna utakmica, ali sada je Danska najvažnija. I dobro je što igramo u 21.00. Oni igraju čvrsto, organizovano, mnogo se žrtvuju na terenu, biće teško igrati, ali verujemo da možemo da promenimo istoriju. Tri puta smo izgubili i sada je vreme da promenimo istoriju. Probaćemo sve što je do nas da dođemo do pobede - kaže Stojković.
Najnovije vesti
Košarkaši Fenerbahčea treći put u nizu prvaci Turske, Alimpijević opet bez trofeja
- 19 Jun, 2026
- 3 sati ranije
Tomislav Vukomanović odbranio šampionski pojas na Balkan Boxing 8 događaju u Beogradu
- 19 Jun, 2026
- 4 sati ranije
Predsednik Vučić sa Saksom: Srbija ima istorijsku šansu da postane deo zajedničkog EU tržišta
- 19 Jun, 2026
- 5 sati ranije
Golman Zoran Popović u Železničaru do leta 2027.godine
- 19 Jun, 2026
- 7 sati ranije
