Narodni orkestar Nacionalnog saveta rumunske nacionalne manjine otvorio letnju sezonu
- 22 Jun, 2024
- 1 godina ranije
U Banatskom Novom Selu održan je koncert Narodnog orkestra nacionalnog saveta rumunske nacionalne manjine u Srbiji i vokalnih i instrumentalnih solista. Događaju su prisustvovali predstavnici Nacionalnog saveta Rumune i Anka Korfu, generalni konzul Konzulata Rumunije u Vršcu.
Narodni orkestar Nacionalnog saveta rumunske nacionalne manjine otvorio je svoju letnju sezonu nastupom u Velikoj sali Doma kulture „3. oktobar“ u Banatskom Novom Selu. Ljubitelji tradicionalne rumunske muzike imali su priliku da uživaju u izuzetno bogatom programu, a u koncertu su učestvovali i brojni vokalni i instrumentalni solisti.
Šarolik rumunski repertoar, po zonama, i Banat, i Transilvanija, i sve njihove zone... U zavisnosti od toga šta je solista izabrao kao numeru. Tako da je baš šarolik, i za svačiju dušu. Svako ko ima neku svoju zonu koju preferira, ima priliku da čuje, Rekao je Snežan Veselinov Vokalni solista.
Orkestar postoji od 2020. godine, a za njega je karakteristično to što publici pruža priliku da čuje i manje poznate instrumente, kao što su Panova frula, cimbal, moldavski kaval i taragota. Ovi vrsni muzičari do sada su organizovali mnoge koncerte širom Srbije i Rumunije, navodi Aleksandru Baba, najmlađi član orkestra.
Sviram već jedno četiri godine. Moram pre svega da kažem da mi je velika čast što mogu svirati u ovako jednom dobrom koncertu, pogotovo rumunske muzike rekao je Aleksandru Baba Član orkestra.
Najnovije vesti
Serena Vilijams se vratila na teren posle skoro četiri godine i pobedila u dublu
- 09 Jun, 2026
- 6 sati ranije
Omladinci Srbije neuspešno završili kvalifikacija za EP 2027. godine u fudbalu
- 09 Jun, 2026
- 7 sati ranije
GSK kupuje Nuvalent za 10,6 milijardi dolara
- 09 Jun, 2026
- 7 sati ranije
Preminuo glumac Entoni Gidera
- 09 Jun, 2026
- 7 sati ranije
