Železničar upisao pobedu protiv IMT-a, Cvetković pogodio za tri boda
U narednom kolu, odnosno u ponedeljak 12. maja, ekipa iz Pančeva ugostiće na svom terenu Napredak
- 04 Maj, 2025
- 1 godina ranije
FOTO: FK Železničar
Železničar je sigurnom igrom protiv IMT-a, odnosno golom Cvetkovića došao do tri važna boda u doigravanju. Ekipa koju sa klupe vodi Radomir Koković, odigrala je mudro, taktički zrelo, a posle vodećeg pogotka u 56. minutu, znala je da sačuva stečenu prednost protiv domaćina. Na kraju IMT - Železničar 0:1 (0:0).
Pančevci su u Loznicu na duel sa IMT-om stigli da popravi utisak posle izgubljenih bodova na domaćem terenu protiv Radničkog iz Niša. Sa druge strane "traktoristi" su u minulom kolu slavili protiv Tekstilca, dok su pre toga igrali nerešeno sa Nišlijama, pa su i njima bodovi u ovom meču bili preko potrebni.
Tim iz Pančeva dobro je otvorio meč i to prilikom defanzivca Milunovića posle centaršuta Mitrovića. Ipak, posle udarca glavom bivšeg igrača Zvezde, lopta je otišla pored gola.
Do kraja prvog dela igre šansu za Železničar je propustio Jovanović, dok je "traktoriste" u mogao da obraduje Belfodil.
Mnogo bolje otvorili su drugo poluvreme fudbaleri Železničara, a inicijativu su iskoristi u 56. minutu. Posle odličnog proigravanja Pirgića, Stefan Cvetković je prošao po levoj strani, a onda je usledio precizan šut i lopta je završila iza leđa golmana IMT-a.
Sekulić je mogao da završi posao u 63. minutu i donese Železničaru ozbiljnu prednost, ali je lopta posle njegovog šuta glavom sa pet metara otišla pored gola. Uzvratio je IMT preko Malbašića, Lučića i Kembela, ali se nije dala odbrana ekipe iz Pančeva.
Do kraja meča mogao je Železničar da dođe i do ubedljivije prednosti, Mitrović, ipak nije bio precizan. Sa nova tri boda tim iz Pančeva izjednačio se sa Čukaričkim i sada oba tima imaju po 44 boda.
U sledećem kolu IMT igra protiv Čukaričkog, dok će Železničar ugostiti Napredak u Pančevu.
Andrej Barna oborio rekord Srbije i pokorio Ameriku
Najnovije vesti
Teodora Kostović prošla u finale kvalifikacija za Vimbldon
- 24 Jun, 2026
- 4 sati ranije
Fudbaleri Vojvodine poraženi od Đera u prijateljskoj utakmici
- 24 Jun, 2026
- 4 sati ranije
Dušan Lajović izborio plasman u finale kvalifikacija za Vimbldon
- 24 Jun, 2026
- 4 sati ranije
Kadetska košarkaška reprezenacija Srbije sutra putuje na Svetsko prvenstvo u Istanbul
- 24 Jun, 2026
- 4 sati ranije
