Radmila Zagorac osvojila dve bronze na Evropskom prvenstvu u dizanju tegova
Radmila Zagorac reprezentativka Srbije u dizanju tegova, osvojila je dve bronzane medalje na Evropskom prvenstvu, koje je u nedelju počelo u moldavskom Kišinjevu.
- 14 April, 2025
- 1 godina ranije
FOTO: EWF
Devojka iz Iriga je u olimpijskoj kategoriji do 49 kilograma, podigla 169 kilograma, što je bilo dovoljno da u konkurenciji 14 takmičarki zauzme treće mesto. Zlato je pripalo olimpijskoj vicešampionki iz Rumunije, Valentini Kambeji (190 kg), a srebro mladoj Špankinji Luciji Gonzales sa podignutih 173 kg.
Nakon discipline trzaj, Radmila je zauzimala šesto mesto sa podignutih 74 kilograma (nije bila uspešna u trećem na 76 kg). Ipak, u izbačaju je uspela da u drugom pokušaju podigne 95 kg, što joj je na kraju donelo dve bronze i u ovoj disciplini i u totalu.
Treba podsetiti i na to da je Radmila prvu evropsku bronzu osvojila 2022. godine, ali u kategoriji do 45 kg, a sada je uspela da ponovi isti uspeh, ali u olimpijskoj kategoriji, do 49 kg.
Na ovom šampionatu, boje Srbije braniće još dvoje takmičara, Stevan Vladisavljev (25), već u ponedeljak, u kategoriji do 61 kg i Tamara Arunović (26), u sredu, u kategoriji do 64 kg.
Izvor: Sportklub
Najnovije vesti
Brazil ubedljiv protiv Škotske za prvo mesto, povratak Nejmara,Haiti "namučio" Maroko
- 25 Jun, 2026
- 32 minuta ranije
Fudbaleri Bosne i Hercegovine pobedili Katar za nokaut fazu Svetskog prvenstva, Švajcarska prva u grupi
- 24 Jun, 2026
- 10 sati ranije
Teodora Kostović prošla u finale kvalifikacija za Vimbldon
- 24 Jun, 2026
- 10 sati ranije
Fudbaleri Vojvodine poraženi od Đera u prijateljskoj utakmici
- 24 Jun, 2026
- 10 sati ranije
