RTV Pančevo.

RTV Pančevo.

Radio Televizija Pančevo je preduzeće koje je registrovano za emitovanje televizijskog i radijskog programa. Radio Pančevo je počelo da radi u aprilu 1980. godine, TV Pančevo u decembru 1992. godine, dok je internet stranica RTV Pančevo prvi put postavljena 21. decembra 2009. godine.

Ministarka Žarić Kovačević obišla Pančevo i pohvalila Gradski uslužni centar

Ministarka državne uprave i lokalne samouprave Jelena Žarić Kovačević posetila je Pančevo, gde je razgovalara sa gradonačelnikom Aleksandrom Stevanovićem o daljem razvojnom planu Ministarstva kao i praksi iz drugih gradova.

Ministarka državne uprave i lokalne samouprave Jelena Žarić Kovačević je prilikom obilaska Gradskog uslužnog centra Pančevo navela da je fascinirana organizacijom tog centra kao i lokalne samouprave celog grada. Dodala je da kao meru koju propagira Ministarstvo jeste organizacija jedinstvenog upravnog mesta, kao i poziv svim lokalnim samoupravama da se jave kako bi za njegovo otvaranje dobili sredstva.

- Informisana sam da Pančevo ima fantastičan uslužni centar i uverila se da licu mesta da je to tako. Oni zapravo nisu koristili sredstva Ministarstva državne uprave i lokalne samouprave i zato sam htela da vidim šta oni zapravo mogu da ponude građanima. Uverila sam se da mogu da ponude kao da su otvorili jedinstveno upravno mesto", rekla je Žarić Kovačević.

Ministarka je gradonačelniku i njegovim timu ponudila da oni mogu da konkurišu kao jedinica lokalne samouprave za sredstva koju su predviđena za unapređenje jedinstvenog upravnog mesta.

- Mi smo i ove godine izdvojili oko 100 miliona dinara, a za sada je otvoreno 65 jedinstvenih upravnih mesta širom čitave Srbije. Očekujemo još četiri upravna mesta. Uskoro će biti poziv i za neke infrastrukturne projekte, za međuopštinsku saradnju. Danas iz Pančeva je poslata poruka da je Ministarstvo konstantno na terenu i da je uvek dostupno svim jedinicama lokalne samouprave, opštinama 

i gradovima kako bi im pomoglo u funkcionisanju i približavanju građanima, istakla je ministarka.

Gradonačelnik Aleksandar Stevanović rekao je cilj posete da se ministarki pokaže sa čime Pančevo raspolaže i "šta smo kao grad uradili" u skladu sa politikom kako Ministarstva tako i Vlade Srbije odnosno implementacija svega onoga sto nosi e-uprava.

- Mi smo prilikom posete i razgovora sa ministarkom mogli da čujemo kakve su prakse drugih gradova i kakvi su planovi ministarstva, tačnije koji je pravac kojim  treba u budućnosti da idemo. Potrudili smo kao dobri domaćini da pokažemo ministarki šta smo kao grad mi uradili i čime raspolažemo. Grad Pančevo je jedan od prvih gradova koji je počeo da primenjuje sistem e-pisarnice ali i promocije svih sistema kao što su e-građani i sve ostalo što je pravac kojim se krećemo a to su servisi koji će ubuduće olakšati sugrađanima da dođu do cilja koji imaju u  poslu sa lokalnom samoupravom, istakao je gradonačelnik Stevanović.

U okviru ove kampanje čiji je cilj unapređenje komunikacije republičkog i lokalnog nivoa i veća vidljivost upravnih okruga, ministarka Jelena Žarić Kovačević je u proteklom periodu održala sastanke sa više od 50 čelnika lokalnih samouprava.