Danas je Svetski dan borbe protiv raka, u Srbiji 2022. umrlo oko 20.000 ljudi
Svetski dan borbe protiv raka, 4. februar, koji je pre 25 godina ustanovila Svetska zdravstvena organizacija, biće obeležen i u Srbiji uz podsećanje na značaj zdravih stilova života, skrininga, ranog otkrivanja bolesti i balgovremenog lečenja u sprečavanju nastanka malignih bolesti, od kojih je tokom 2022. godine u Srbiji obolelo nešto više od 41.500 ljudi, a umrlo skoro 20.000.
- 04 Februar, 2025
- 1 godina ranije
"U Srbiji je tokom 2022. godine od svih malignih tumora obolelo 41.578 osoba - od toga 22.056 je bilo muškaraca a 19.522 žena. Iste godine umrlo je 19.350 ljudi - 10.616 muškaraca i 8.734 žena", navodi se sa na sajtu Instituta za javno zdravlje ''Batut'' povodom Svetskog dana brobe protiv raka, koji se ove godine obeležava pod sloganom "Jedinstveno povezani".
Muškarci u Srbiji najviše su obolevali od raka pluća, kolona i rektuma i prostate, dok je kod žena maligni proces najčešće bio lokalizovan na dojci, plućima, kolonu i rektumu i grliću materice.
Najnovije vesti
Anćeloti: Nejmar je spreman za meč sa Škotskom
- 24 Jun, 2026
- 1 hour ago
Đoković otkazao egzibicioni meč protiv Hačanova
- 24 Jun, 2026
- 1 hour ago
Odbojkaši Srbije poraženi od Japana u Ligi nacija
- 24 Jun, 2026
- 1 hour ago
