Veliko interesovanje za ginekološke preventivne preglede po naseljenikm mestima
Povodom obeležavanja 19 Evropske nedelje prevencije karcinoma grlića materice, organizuju se preventivni ginekološki pregledi u svim naseljenim mestima u pančevačkoj opštine. Takođe u dispanzeru za žene 25. januara u Službi za zdravstvenu zaštitu žena obavljaće se ginekološki pregledi.
- 22 Januar, 2025
- 1 godina ranije
Evropska nedelja prevencije raka grlića materice obeležava se ove godine od 20. do 26. Osnovna poruka je da je rak grlića materice maligna bolest koja se može sprečiti.Na osnovu obolevanja i umiranja od raka grlića materice, Srbija se i dalje nalazi u grupi zemalja sa visokim stopama obolevanja i umiranja u Evropi.Dom zdravlja Pančevo u svim naseljenim mestima organizuje preventivne preglede sa ciljem da se ukolko bolest postoji otkrije u početnoj fazi .Veliko interesovanja za pregled koji obuhvata papa i HPVC testi bilo u ambulanti u Kačarevu.
Prema podacima Registra za rak Instituta za javno zdravlje Srbije „Dr Milan Jovanović Batut”, u proseku se u Srbiji svake godine registruje 1163 novoobolele žene, a život izgubi 459 žena.Pored ginekoloških pregleda po naseljenim mestima pančevačke opštine i u Dispanzeru za žene biće 25 januara .
Najnovije vesti
NIS podneo zahtev za novu posebnu licencu OFAC
- 10 Jun, 2026
- 24 minuta ranije
Danas u Vrbasu počinje 10. Kup nacija u boksu
- 10 Jun, 2026
- 42 minuta ranije
Međunarodni festival folklora "Vršački venac" od 5. do 9. jula
- 10 Jun, 2026
- 1 hour ago
