I kamen bi se rasplakao kad bi pomislio na Saru (5) i Valentinu (9)! Predsednik o ispovesti majke čija su deca stradala u Novom Sadu
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić govori u emisiji Hit tvit o važnim i aktuelnim temama.
- 30 Decembar, 2024
- 1 godina ranije
FOTO: TV Pink printscreen
Na samom početku emisije voditeljka je podsetila na emisiju koja je prikazana na TV Prva pod nazivom "Kad tuga progovori" u kojoj su gostovali članovi porodice Firić koja je u tragediji na Železničkoj stanici u Novom Sadu kada se obrušila nadstrešnica, izgubila tri člana porodice. U emisiji je govorila Danijela Karanović, majka poginulih devojčica Sare (5) i Valentine (9).
Predsednik govori o bolu porodica žrtava tragedije u Novom Sadu, kao i zloupotrebi stravične nesreće u političke svrhe od strane opozicije.
- Zloupotrebljavaće se svakako, šta god da kažete. Kada odete da prisustvujete nekom događaju, otvorite auto-put kažu "evo ga, slika se", kada to uradi neko drugi, sakrijete se u mišju rupu. Ovo je važnije pitanje. Ovo je jedini predlog za večeras. Ja sam bio na 7 dana na groblju, bukvalno ne možete da ne zaplačete tamo kad odete. Istovremeno, kako se vi osećate, koga briga kad vidite kako se oseća majka, otac. Otac očigledno nije bio tu, inače on se zove kao i deka, a deka je godinu dana mlađi od mene. Đorđe, 71. godište. Ja sam čuo to sve od njih u prvom razgovoru, oni su sada bili u ovome što su snimali podjednako ili još dostojanstveniji. Ljudi samo hoće da nekako uz muku nastave svoj život, ako je to ikako moguće, posebno za majku. To je jedna mlada žena, pristojna, fina, mnogo tešo za nju. Dragoslav je otac familije, jak, stamen. Ali, i on se zaplače, kako ne, i kamen bi se rasplakao kad bi pomislio na Saru i Valentinu.
Pošto su se ljudi hvatali za političke stvari, to su gadosti kojima su nas te grupe naučile, u ovoj zemlji se ne zna ko je odvratniji od United Grupe i ostalih... Problem je ovde, rekao bih, u tome što mi nikoga ne poštujemo, imamo manjak empatije i emocija, a višak prava da svakome drugome ne samo solimo pamet, već kritikujemo, napadamo, a strašno smo uvređeni kad nam neko kaže i najmanju sitnicu.
Oni su bili zainteresovani za rušenje Gradske kuće i vlasti, ništa ih drugo nije zanimalo. Sve je to došlo sa strane, od strane pojedinih obaveštajnih agencija, koji su to istakli ovde kao novi simbol borbe, a plodno tle je tragedija koja se dogodila. Politička opozicija nema nikakav plan i program. Nikome nemam nameru da se dodvoravam. Imaju samo jedan te isti tupavi predlog - prelaznu vladu.
Mislim da naš problem, svih nas, postaje to što su oni izgubili moralni kos, nemaju šta da kažu više, posebno posle toga što je majka izgovorila koja je dvoje dece izgubila. Sad će da se upinju da nađu nekog drugog. Zamislite kad kažu da je majka koja je izgubila decu potplaćena, da li da ih nazivate ljudima uopšte.
Za nas je važno da koliko možemo učinimo svaoj porodici. Neko će prihvatiti neko neće. Naša je odgovornost da se ispita do kraja, da odgovorni budu kažnjeni. Išao sam i kod porodica u Duboni i Orašju, nisam zloupotrebljavao tragediju.
- Kad pomenem smrtnu kaznu, skoči 500 njih iz nevladinih organizacija - dodao je.
- To da svaku tragediju zloupotrebite u političke svrhe, s ovim ljudima iz opozicije nešto nije u redu - rekao je Vučić.
- Te grupe za pritisak su se unervozile. Ništa neće da urade, ljudi da budu mirni, pošto vlada velika briga kod naroda, ljudi se sekiraju, to postaje jedan od većih probema u zemlji za obične ljude, ne mogu da gledaju da im neko rastura državu, hoću da im kažem da nemaju oko čega da se sekiraju.
- Sramota je da komentarišem psihopate i ludake - istakao je Vučić.
Milan Knežević rekao je da su iz Crne Gore podržali proteste odnosno već rušenje vlasti u Srbiji, a ne studente. On je podsetio na železnički nesreću u Crnoj Gori i rekao da je za to odgovarao samo mašinovođa.
- Onda imate na RTS da se nije spominjala ni Srbija ni Vučić, a svi kadnidati su to rekli. Bulj je rekao da mu je najveći uspeh kako je rekao da je vikao za Vučićem. To je njemu plus. Kad im vidite poreklo onda je jasno, to je maligno tkivo. Na Indeksu je sinoć bila vest sa slikom Vučića i to kao udarna vest. Nije mi jasno šta Vučić ima sa hrvatskim izborima? - rekao je Šarić.
- Ja dobijam 50 odsto glasova više u prvom krugu nego svi njihovi politički kandidati zajedno - rekao je Vučić.
O povezanosti hrvatskih tajnih službi sa protestima u Srbiji
- Kompleksno je pitanje. Iznenađen sam za odnos Pajić i Gruhonjića, tu se dodaju još i Ješić promovisaće i demokratsku platformu. Izuzetno su anti-srpski orijentisani. Žao mi je što su neki političari u Srbiji ceo dan smišljali odgovor. Srpskim studentima, čak i kad pokažu indeks, nije uvek dozvoljen ulaz na fakultet, zato što nisu na dobroj strani, ali zato hrvatskim nevladinim organizacijama koji su lagali našu zemlju, njima je bilo dozvoljeno da ulaze na fakultet.
- Ovo je na nivou nevladinog sektora, inicijativa za ljudska prava. Pare stižu kako iz SAD, tako i drugih različitih zemalja. Interesuje ih pad vlasti u Srbiji. Ja nisam ni Milan Knežević ni Josip Broz Tito. Ja neću nikome da se dodvoravam i kažem da su u pravu ako to ne mislim. To kažu slabići koji bi da sačuvaju svoje funkcije, a nemaju principe. Sa Antićem nisam saglasan, ali ima svoje principe i dobio je moje poštovanje što je jedan od retkih koji nije hteo da učestvuje u čoporu profesorskih napada na zemlju.
- Ako neko ima devet prijava za nasilje, kao ta neka sa crvenom rukom... njoj alal vera na hrabrosti. Razapinju mene svaki dan, pa šta. Ali, to je dobro. To je postalo sve normalno. Normalno je da mi otac nije otac. To rade majci koja je izgubila dvoje dece, dva anđela. Dođu vam ološi najgori i po ceo dan pričaju kako je primila pare jer oni ne mogu da sednu u političke fotelje. Ne mislim da su u pravu, samo da tu ima dobar deo stvarno dobre dece, rodoljuba, to nisu njihovi organizatori koji su izrazito anti-srpske orijentacije. Zaista mislim da tu ima dobar deo dobre, patriotski motivisane dece, koja žele da budu pitana. Odlično to je dobro za našu budućnost, imamo dobar deo aktivne omladine.
- Sad mogu da vide kako izgleda moderna bolnica kakve nema ni u najmodernijim zemljama sveta. Čega da se stidim i plašim? Dovoljno sam mator da se više ničega ne plašim. Smešni su mi ti ljudi kao Jovo Bakić, on će nekoga da goni. Taj koji je prvi napisao "Vučiću, niko te ne voli", jave mi ljudi i kažu njegov tata ima 10.000 evra platu koju si mu ti dao. Nije 10, ima 9.300 evra mesečnu platu. Običan narod pitajte, pošto ja to gledam jednom u 4 dana, njih ne možete da prevarite, oni hoće rezultat, da vide da neko nešto radi, ne da se bori za glumce, pevače, zvezde, poštovanje prema svima njima. Pomozi da imaju veće plate. Sve drugo, napamet mi ne pada, brinem o običnom narodu, domaćinu, radniku. Ja molim još jedanput, kao što nikada neću da molim Đilasove profesore i profesorke, ja da sam ministar prosvete, uručio bih joj otkaz istog dana. Nažalost, u vladi su neki koji drugačije misle od mene. Da ti moje dete izvodiš na ulicu zato što si ti politički aktivista, sram te bre bilo! - naglasio je.
- Deco vratite se da učite, pokazali ste da možete mnogo stvari da uradite, nemojte da budete iskorišćavani od strane nekih ljudi.
IZVOR: informer.rs
Najnovije vesti
Remi fudbalera Belgije i Irana u Los Anđelesu
- 21 Jun, 2026
- 5 sati ranije
Češka teniserka Linda Noskova osvojila turnir u Berlinu
- 21 Jun, 2026
- 8 sati ranije
Glišić u Uljmi: Udruženim snagama do pobede
- 21 Jun, 2026
- 8 sati ranije
U finalu plej-ofa Superlige Srbije na Zlatiboru „crveno-beli“ bokseri pobedili su rivale iz Kalista – 10:4
- 21 Jun, 2026
- 8 sati ranije
