MUP ponovo apelovao na vozače, ali i bicikliste da poštuju propise
Ministarstvo unutrašnjih poslova apelovalo je danas na vozače da budu pažljiviji prema biciklistima i poštuju propise, ali i na bicikliste da budu pažljivi i koriste propisana svetla. U objavi na Instagramu MUP je naveo da je u novembru u saobraćaju život izgubilo pet biciklista, i da su svi bili stariji od 60 godina, kao i da su većinu nezgoda sa nastradalim biciklistima izazvali vozači motornih vozila.
- 21 Novembar, 2024
- 1 godina ranije
Zbog toga je MUP pozvao vozače motornih vozila da poštuju propise, budu pažljivi prema biciklistima, smanj brzinu i drže bezbedno odstojanje, posebno noću i u uslovima smanjene vidljivosti. Takođe i biciklisti se podsećaju da noću koriste propisana svetla. "Vidljivost znači bezbednost! Jedan trenutak nepažnje može uništiti nečiji život. Poštujmo jedni druge u saobraćaju i sačuvajmo živote", navodi se u objavi MUP-a.
Najnovije vesti
Bez vode Ulica Mihajla Pupina od Karađorđeve do Ulice Svetog Save
- 26 Jun, 2026
- 26 minuta ranije
Kralj Čarls platio porez skoro 15 miliona evra
- 26 Jun, 2026
- 37 minuta ranije
Vulin: Naš zahtev za referendumom o evropskom putu je zahtev Srbiji i Srbima da se suoče sa sobom
- 26 Jun, 2026
- 56 minuta ranije
Fudbaleri Ekvadora pobedili Nemačku za nokaut fazu Svetskog prvenstva, Obala Slonovače nadigrala Kurasao
- 25 Jun, 2026
- 9 sati ranije
