Predsednik Vučić sastao se sa državnom podsekretarkom za javnu diplomatiju i javne poslove Sjedinjenih američkih država Elizabet Alen.
- 15 Maj, 2024
- 2 godina ranije
“Dobar i koristan razgovor sa državnom podsekretarkom za javnu diplomatiju i javne poslove Sjedinjenih američkih država Elizabet Alen o regionalnim i geopolitičkim pitanjima, kako i o jačanju bilateralnih odnosa Srbije i SAD. Razmotrili smo mogućnostima za širenje saradnje Srbije i SAD u oblasti kulture i obrazovanja, naročito različite vrste programa za stipendije, za razmenu studenata, kultura i znanja.
Razgovarali smo i o podršci SAD napretku Srbije na putu ka punopravnom članstvu u EU. Ukazao sam na pritiske sa kojima se suočavaju Srbija i Srbi i zamolio SAD da pojača svoj angažman i iskoristi svoj uticaj kako bi se očuvala stabilnost regiona i stvorili preduslovi za iskrenu saradnju i konkretan napredak regiona i svih naših građana ka boljoj i prosperitetnijoj budućnosti.”, napisao je predsednik na instagramu.
Najnovije vesti
Predsednik Vučić: Predsednički izbori u decembru ili januaru, najkasnije početkom februara
- 26 Jul, 2026
- 9 sati ranije
Saša Ilić posle Mačve: Zadovoljan sam reakcijom igrača posle primljenog gola
- 26 Jul, 2026
- 10 sati ranije
Juniorska košarkaška reprezentacija Srbije poražena od Turske na Evropskom prvenstvu
- 26 Jul, 2026
- 10 sati ranije
Fudbaleri Partizana savladali Mačvu za prvenac Saše Ilića u Superligi Srbije VIDEO
- 26 Jul, 2026
- 10 sati ranije
