RTV Pančevo.

RTV Pančevo.

Radio Televizija Pančevo je preduzeće koje je registrovano za emitovanje televizijskog i radijskog programa. Radio Pančevo je počelo da radi u aprilu 1980. godine, TV Pančevo u decembru 1992. godine, dok je internet stranica RTV Pančevo prvi put postavljena 21. decembra 2009. godine.

Tribina sa pančevačkim penzionerima, mere podrške i državna briga

U organizaciji PIO fonda u Školsko‑rekreativnom centru „Čardak“ održana je tribina sa penzionerima Pančeva. Republički fond za penzijsko i invalidsko osiguranje aktivno organizuje tribine širom Srbije, sa ciljem da penzionerima pruži direktnu podršku i pravne savete.

Cilj tribina Republičkog fonda PIO održane na “Čardaku”, bio je da se upozna sa više od 300 penzionera sa teritorije grada Pančeva, te da im predstavi najnovije izmene i inicijative, kao i da dobiju odgovore na pitanja o penzijama, karticama za popuste i ostvarivanju drugih prava. Na ovom događaju učestvovali su ministarka unutrašnje i spoljne trgovine Jagoda Lazarević, gradonačelnik Pančeva Aleksandar Stevanović, direktor Republičkog fonda PIO Relja Ognjenović i predsednik Saveza penzionera prof. dr Andreja Savić.

Direktor Republičkog PIO fonda Relja Ognjenović najavio je da će uskoro biti poznat procenat povećanja penzija, koje će biti uvećane pre kraja godine. Sredstva za ovu namenu, kao i za druge vidove podrške u okviru državnog paketa mera, obezbeđena su zahvaljujući Vladi Srbije, Ministarstvu finansija i PIO fondu. 

Gradonačelnik Pančeva Alesandar Stevanović istakao je, obraćajući se prisutnima, da su penzioneri važni za naše drušvo, te da moramo brinuti o njima. 

Prof. dr Andreja Savić predsednik Saveza penzionera Srbije  izrazio je zadovoljstvo zbog susreta sa najstarijim sugrađanima, naglasivši značaj Pančeva u okviru nacionalne organizacije.

Glavni cilj tribina je da pitanja penzionera postanu osnova za rešavanje novih izazova, unapređenje standarda, jačanje zdravstvene i socijalne zaštite, smanjenje troškova privatnog lečenja i sprovođenje mera podrške zaključeno je na skupu.