Počeo 27. „Vršački venac“: Vršac ugostio osam zemalja
Grad Vršac ponovo je u fokusu kulturne mape regiona. Od 5. do 8. jula održava se 27. Međunarodni festival folklora „Vršački venac“, jedan od najznačajnijih događaja koji okuplja ansamble iz različitih krajeva sveta.
- 08 Jul, 2026
- 1 week ago
U organizaciji Kulturnog centra Vršca počeo je Međunarodni festival folklora „Vršački venac“, koji je ove godine okupio ansamble iz osam zemalja. Zvanični program, u ime pokrovitelja Festivala Grada Vršca, otvorila je gradonačelnica Dragana Mitrović.
Posetioci su imali priliku da uživaju u nastupima folklornih ansambala iz Kolumbije, Grčke, Mađarske, Slovačke, Češke i Rumunije, kao i srpskih društava: „Oplenac“ iz Kanade, „Stanko Paunović“ iz Pančeva i „Laza Nančić“ iz Vršca.
Pored bogatog scenskog programa, festival ove godine nudi niz pratećih sadržaja, među kojima su svečana festivalska povorka, radionica učenja tradicionalne srpske igre za članove gostujućih ansambala, izložbe i Etno sajam u organizaciji Turističke organizacije Vršac.
Već gotovo tri decenije Festival „Vršački venac“ potvrđuje status jednog od najznačajnijih kulturnih događaja u Vršcu i šire. Njegova važna uloga je i da promoviše prijateljstvo, različitost i očuvanje folklornog nasleđa.
Vršac je ovih dana grad koji spaja svet kroz pesmu, igru, nošnju i običaje naroda sa različitih kontinenata. Upravo zato „Vršački venac“ nije samo festival, već most prijateljstva i raznolikosti kultura.
KUD “Stanko Paunović“: Koncert pred put u Poljsku
Najnovije vesti
Rodriju "Zlatna lopta", Simon najbolji golman, Kubarsi najbolji mladi fudbaler
- 19 Jul, 2026
- 2 sati ranije
Fudbaleri Španije prvaci sveta, Feran Tores "slomio" Argentince u 106. minutu
- 19 Jul, 2026
- 3 sati ranije
Odbojkaši Slovenije pobedili Srbiju u poslednjem kolu Lige nacija
- 19 Jul, 2026
- 5 sati ranije
