U Privrednoj komori Srbije održana konferencija Serbia Goes Green
Tradicionalna godišnja konferencija „Serbia Goes Green“, posvećena zaštiti životne sredine, održivom razvoju i zelenoj transformaciji privrede, održana je u Privrednoj komori Srbije u Beogradu. Cilj skupa bio je da se istaknu izazovi i mogućnosti primene ekoloških standarda i ubrzanja zelene tranzicije.
- 25 Jun, 2026
- 1 hour ago
Konferencija „Serbia Goes Green“ otvorena je uvodnim obraćanjem Nenada Ivaniševića, pokrajinskog sekretara za privredu i turizam AP Vojvodine. On je naglasio da zelena tranzicija zahteva odgovorno ponašanje cele nacije , kroz reciklažu, korišćenje obnovljivih resursa i očuvanje prirode kao temelja održivog razvoja.
Učesnici su istakli da je Zelena agenda razvojna strategija koja treba da odgovori na izazove klimatskih promena i zelene tranzicije. Poseban akcenat stavljen je na saradnju privatnog i javnog sektora, kao ključnu za realizaciju projekata koji doprinose očuvanju životne sredine.
Najveći značaj dat je primeni cirkularne ekonomije, i povećanju proizvodnje energije iz obnovljivih izvora, kako bi se obezbedila sigurnost energetskog sistema Srbije. Paneli su bili posvećeni evropskim integracijama, ESG standardima i inovativnoj transformaciji privrede.
Organizatori konferencije Privredna komora Srbije i Color Media Communications, uz podršku državnih institucija i međunarodnih organizacija. Zaključeno je da razmena iskustava i predstavljanje primera dobre prakse mogu ubrzati sprovođenje ekoloških politika i doprineti održivom ekonomskom razvoju.
Najnovije vesti
Kako da zaštitite ljubimce tokom tropskih vrelih dana
- 25 Jun, 2026
- 1 hour ago
Kajsije preplavile tezge na Zelenoj pijaci
- 25 Jun, 2026
- 1 hour ago
Saveti lekara za bezbednije podnošenje letnjih vrućina
- 25 Jun, 2026
- 1 hour ago
U Privrednoj komori Srbije održana konferencija Serbia Goes Green
- 25 Jun, 2026
- 1 hour ago
