Marketa Vondrušova suspendovana na četiri godine zbog odbijanja antidoping testa
Češka teniserka Marketa Vondrušova suspendovana je na četiri godine zbog odbijanja antidoping testa van takmičenja u decembru 2025. godine, saopštila je Međunarodna agencija za integritet tenisa (ITIA).
- 22 Jun, 2026
- 1 hour ago
Foto: AP Photo/Seth Wenig, file
Vondrušova je bila optužena zato što je zabranila službeniku za doping kontrolu da uđe u njenu kuću.
Češka igračica je u aprilu rekla da su stres, loše mentalno zdravlje i zabrinutost za bezbednost bili uzrok njene odluke.
Ona je navela da službenik nije ispoštovao protokol i nije se identifikovao, kao i da je pozvonio kasno uveče.
Sud je utvrdio da Vondrušova nije pružila ubedljivo opravdanje za odbijanje testa.
Izvršna direktorka ITIA Karen Murhaus rekla je da agencija shvata da je proces testiranja neugodan, ali da je od suštinskog značaja da se zaštiti fer konkurencija.
"Sigurnost i dobrobit igrača i naših testera su nam zaista važni. Naši službenici su dobro obučeni, profesionalni, a njihov pol uvek odgovara igraču kojeg testiraju. Uvek nose ličnu kartu, a igrači mogu da potvrde njihov identitet i na druge načine", izjavila je Murhaus.
Prema antidoping pravilima, kada sportista odbije test je ista pravila važe kao i kada je pozitivan test.
Vondrušova ima pravo žalbe na odluku Sudu za sportsku arbitražu (CAS).
Češka teniserka se trenutno nalazi na 122. mestu na WTA listi. Njen najveći uspeh je osvajanje Vimbldona 2023. godine.
Izvor: Tanjug
Najnovije vesti
Na Devojačkom bunaru održan Sabor pčelara
- 22 Jun, 2026
- 3 hours from now
Pančevački otvoreni bazen spas na visokom temperaturama
- 22 Jun, 2026
- 3 hours from now
Hitna pomoć Pančevo: Oprez za volanom može sačuvati živote
- 22 Jun, 2026
- 3 hours from now
Vučević sa mladim članovima SNS:Kod nas ima mesta za sve koji vole slobodarsku Srbiju
- 22 Jun, 2026
- 51 minuta ranije
