Visok krvni pritisak najčešći razlog za dolazak u Hitnu pomoć
Visok krvni pritisak je najčešći razlog zbog kojeg pacijenti dolaze u Hitnu medicinsku pomoć. Doktor Zoran Mansijević, načelnik Hitne pomoći, ističe da su oni hitna služba koja trenutno rešava problem krvnog pritiska, ali je nakon toga neophodan pregled interniste ili kardiologa.
- 04 Jun, 2026
- 56 minutes from now
Najčešći pacijenti u ambulanti Hitne pomoći su oni koji dolaze zbog naglog skoka pritiska koji ne mogu tokom noći da regulišu ni uz pomoć redovne terapije.
Dr Zoran Mansijević, načelnik Hitne pomoći:
„Uglavnom dolaze hipertoničari zbog neregulisanog krvnog pritiska. To je hronični problem, ali do skoka može doći i zbog promene vremena. Pravilno je da se pritisak meri ujutru, a ne konstantno tokom dana, jer pritisak prirodno varira.”
Visok krvni pritisak (hipertenzija) je stanje koje se često naziva „tihi ubica” jer godinama može oštećivati organe bez ikakvih simptoma. Kada se ne kontroliše, direktno povećava rizik od nastanka ozbiljnih i po život opasnih zdravstvenih problema, uključujući moždani udar, srčani udar, oštećenje bubrega i gubitak vida. Zato je veoma važno ne ignorisati visoke vrednosti pritiska, već na vreme obaviti sve neophodne lekarske kontrole.
Muzička škola “Jovan Bandur” rasadnik talenata
Najnovije vesti
Predsednik Vučić:Državljani Srbije kojima je zabranjen ulaz u Crnu Goru nisu počinili nijedno krivično delo
- 04 Jun, 2026
- 1 hour from now
Uređenje Glogonja: Veća bezbednost za decu i lepša izletišta
- 04 Jun, 2026
- 1 hour from now
Visok krvni pritisak najčešći razlog za dolazak u Hitnu pomoć
- 04 Jun, 2026
- 56 minutes from now
Muzička škola “Jovan Bandur” rasadnik talenata
- 04 Jun, 2026
- 51 minutes from now
