Francuski hotel vraća novac u slučaju kiše
U francuskom primorskom gradiću Pornik na obali Atlantika lokalni hotel La Fonten ponudio je povraćaj od jednog evra svakom turisti za svaki kubni milimetar kiše koji padne tokom boravka u holeskom smeštaju.
- 08 April, 2026
- 2 months ago
Sa 35 uzastopnih dana padavina na početku ove godine januar i februar u Francuskoj su bili posebno vlažni meseci, navodi Figaro.
"Januar je obično prilično miran na obali Atlantika. Ove godine, februar je bio posebno vlažan i to se negativno odrazilo na turizam", izjavio je Stefan Bertran, menadžer hotela La Fonten.
On je objasnio da je uobičajeno da gosti iz obližnjeg Nanta krajem nedelje provere vremensku prognozu za vikend.
"Ako je vreme lepo dođu, a ako nije ne dođu. Ali vreme na našoj obali Atlantika stalno se menja", kaže Bertran.
Hotel La Fonten je dobio licencu Zeleni ključ za održivi turizam u domenu smeštaja i ugostiteljstva, a ranije ove godine je dobio i nagradu „Porodični izbor“ kojom je prepoznat kao mesto koje je pogodno za boravak dece.
Izvor: Tanjug
Najnovije vesti
Predsednik Vučić:Na skupu 27.juna građani će moći da izaberu najvažnije teme i ukažu na probleme
- 24 Jun, 2026
- 1 hour from now
OB Pančevo: Bolji uslovi za boravak pacijenata u Očnoj bolnici
- 24 Jun, 2026
- 1 hour from now
Danas u Subotici počinje 44. „Vojvođanska omladinska zlatna rukavica“ u boksu
- 24 Jun, 2026
- 31 minuta ranije
Mali:Javni dug Srbije 43,7% BDP, dobra fiskalna politika glavni alat u kriznim vremenima
- 24 Jun, 2026
- 2 sati ranije
