Alibunar: Prijavljeno skoro deset hiljada bespravnih objekata u sklopu zakona „Svoj na svome“
U opštini Alibunar odziv građana za prijavu nepokretnosti u okviru programa „Svoj na svome“ bio je izuzetan, zabeležen je čak najveći broj prijava u Južnom Banatu. Do navedenog roka pristiglo je gotovo deset hiljada prijava. U svih deset naseljenih mesta angažovani su bili službenici koji su pomagali građanima da se prijave lakše i brže, istakla je za našu TV Sanja Žebeljan, načelnica opštinske uprave Alibunar.
- 14 Mart, 2026
- 5 months ago
Rok za podnošenje prijava za upis bespravnih objekata po Zakonu o posebnim uslovima za evidentiranje i upis prava na svojine istekao je 8. februara, a prema rečima načelnice opštinske uprave Alibunar, Sanje Žebeljan, odziv građana u ovoj opštini bio je izuzetan, bilo je skoro deset hiljada prijava, kao i da su uglavnom prijavljeni pomoćni objekti i vikendice.
Načelnica Žebeljan takođe je istakla da je opština Alibunar imala izuzetnu komunikaciju sa Agencijom za prostorno planiranje i urbanizam, i naglasila da su sve prijave bile sprovedene uspešno.
Najnovije vesti
Predsednik Vučić: KBC u Novom Pazaru biće gotov do kraja 2027. godine
- 24 Avgust, 2026
- 5 hours from now
Predsednik Vučić: U naredna dva meseca sporazum za izgradnju puta Kraljevo-Novi Pazar
- 24 Avgust, 2026
- 4 hours from now
Predsednik Vučić: Deževa će dobiti potpuno novu školu, u naredna dva meseca i put ka Vranovini
- 24 Avgust, 2026
- 4 hours from now
Predsednik Vučić danas u poseti Raškom okrugu
- 24 Avgust, 2026
- 4 hours from now
