Kovačević: Sukobi će povećavati broj izbeglica širom sveta
Pravnik Nikola Kovačević koji se bavi izbegličkim I migrantskim pravom, govorio je u emisiji LN o situaciji u svetu, novim sukobima, migracijama I odnosu međunarodnih činilaca prema tom problemu. 120 milona ljudi je napustilo svoje domove zbog rata, a imajući u vidu nove sukobe, njihov broj će se samo povećavati, istakao je Kovačević.
- 01 Mart, 2026
- 5 months ago
Nikola Kovačević kao pravnik, specijalizovan za izbegličko i migraciono pravo kao i za prava osoba lišenih slobode,izjavio je u emisiji LN da je migrantska kriza počela još 2001 godine, a potom se zbog ratova na bliskom istoku taj problem raširio I zapljusnuo Evropu.Svaki konflikt donosi patnju ljudi, a položaj naše zemlje donosi taj problem na ove prostore.
2015 I 2016 se menja migraciona politika Evrope, u skladu sa željama najmoćnijih zemalja sveta, istakao je Kovačević I dodao da nikad nije bilo više izbeglica, a nikad manje resursa za pomoć I podršku. Imajući u vidu nove sukobe, migracije će se nastaviti, smatra Kovačević.
U ljudskoj prirodi je potraga za boljim životom, a opstaje se u meri kapaciteta tih zajednica, kaže Kovačević.To je poruka I nama da se trudimo I uložimo u naš opstanak na ovim prostorima, zaključio je Kovačević.
Najnovije vesti
Predsednik Vučić: KBC u Novom Pazaru biće gotov do kraja 2027. godine
- 24 Avgust, 2026
- 12 minutes from now
Predsednik Vučić: U naredna dva meseca sporazum za izgradnju puta Kraljevo-Novi Pazar
- 24 Avgust, 2026
- 16 minuta ranije
Predsednik Vučić :Borićemo se da dovedemo još dva velika investitora u Kraljevu u narednih godinu dana
- 24 Avgust, 2026
- 28 minuta ranije
Predsednik Vučić: Deževa će dobiti potpuno novu školu, u naredna dva meseca i put ka Vranovini
- 24 Avgust, 2026
- 31 minuta ranije
