Muzička škola organizuje i ove godine Međunarodno takmičenje mladih talenata
Muzička škola „Jovan Bandur“ organizovaće ove godine po 15 put Međunararodn takmičenje mladih talenata . Već prvog vikenda u martu u Narodnom muzeju takmičiće se gitaristi, harmonikaši, tamburaši, mandolinisti i tamburaški orkestri. U sali Svetosavskog doma 20., 21. I 22.marta biće održano takmičenje solo pevača i učenika kamerne muzike.
- 26 Februar, 2026
- 5 months ago
FOTO: RTV Pančevo
Takmičenje mladih talenata u organizaciji Muzičke škole „Jovan Bandur“ okupiće i ove godine po 15 put učenike muzičkih škola iz zemlje i inostranstva koji će svoje znanje i umeće predstaviti pred stručnim žirijem.
Trećeg vikenda marta publika će imati priliku u okviru istog takmičenja da čuje i solo pevače kao i učenike kamerne muzike, kaže Jelena Cvetić.
Organizatori ističu da ovakvi događaji imaju višestruki značaj, jer pored osvajanja nagrada, mladi muzičari stiču dragoceno iskustvo i samopouzdanje.
Ovakva takmičenja imaju nemerljiv značaj za razvoj mladih umetnika, jer im pružaju priliku da se izraze, budu primećeni i potvrde svoj talenat pred stručnim žirijem i publikom.
Najnovije vesti
Košarkaški klub Crvena zvezda predstavio tim za novu sezonu
- 23 Avgust, 2026
- 1 hour ago
Topić zauzela peto mesto, Španović deveta na Dijamantskoj ligi u Hožovu
- 23 Avgust, 2026
- 1 hour ago
Noris pobedio na Velikoj nagradi Holandije u Formuli 1, trku obeležio udes Ferstapena
- 23 Avgust, 2026
- 2 sati ranije
Situacija kod Bele Crkve stabilna: Na terenu i vatrogasci iz Rumunije
- 23 Avgust, 2026
- 2 sati ranije
