Đedović: MOL i Gasprom dogovorili ugovor za NIS, Srbija će povećati udeo za 5 odsto
Mađarska kompanija MOL, ruski Gasprom su dogovorili osnovne odredbe budućeg kupoprodajnog ugovora za NIS koji će biti upućen američkom OFAK-u na odlučivanje, a Srbija je uspela u pregovorima da poveća vlasnički udeo za pet odsto, izjavila je danas ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović.
- 19 Januar, 2026
- 5 months ago
"Ono što je takođe bitno jeste da je Srbija uspela u tim pregovorima da poboljša svoju poziciju, u odnosu na 2008. godinu kada smo ostali ispod 30 odsto vlasništva, a to je da naše vlasništvo povećamo u budućnosti u Naftnoj industriji Srbije za pet odsto i dođemo do broja akcija koji će nam omogućiti veća prava odlučivanja u Skupštini akcionara, a pre svega da zaštitimo interese naših građana", rekla je ministarka. Kada su u pitanju partneri iz Ujedinjenih Arapskih Emirata, kako je rekla, očekuje se da i oni budu deo budućeg kupoprodajnog ugovora.
Bogojavljenje - jedan od najvećih Hristovih praznika
Najnovije vesti
Nagrada za trud i uspeh, najbolji đaci Pančeva na ekskurziji,
- 23 Jun, 2026
- 1 hour from now
Čudo iz Pančeva: Dunja Stanojević osvojila pet medalja na Svetskom prvenstvu
- 23 Jun, 2026
- 1 hour from now
Maja Gojković: Podrška ženskom preduzetništvu ostaje naš prioritet
- 23 Jun, 2026
- 55 minutes from now
