Preminuo jedan od osnivača grupe „Grejtful Ded“
Jedan od osnivača američkog rok benda „Grejtful Ded“ Bob Vir preminuo je u 78. godini, objavljeno je na njegovom zvaničnom sajtu.
- 13 Januar, 2026
- 5 months ago
FOTO: Amy Harris (INVL)
Gitarista Vir pobedio je rak koji mu je dijagnostifikovan u julu prošle godine, a kako se navodi u saopštenju, preminuo je od komplikacija na plućima, okružen najbližima, preneo je CNN.
Bio je bio najmlađi član benda koji je svirao muziku inspirisanu rokom i bluzom, kao i folk muzikom. Nastupio je zajedno sa ostalim članovima grupe u leto 2025. kada se bend ponovo okupio u Golden Gejt Parku u San Francisku, kako bi proslavio 60. godišnjicu od osnivanja.
Vir je napisao, ili je koautor nekih od kultnih pesama grupe kao što su "Sugar Magnolia", "Truckin", "Cassidy" i "Throwing Stones".
Izvor:Tanjug
Najnovije vesti
Predsednik Vučić pozvao građane na skup 27. juna u Beogradu; "Mi smo jedna porodica"
- 23 Jun, 2026
- 2 hours from now
Predsednik Vučić: Na predstojećem skupu ispred Skupštine roboti će igrati uz harmoniku
- 23 Jun, 2026
- 2 hours from now
Budući srednjoškolci danas i sutra popunjavaju liste želja
- 23 Jun, 2026
- 2 hours from now
Deo Omoljice bez vode
- 23 Jun, 2026
- 2 hours from now
