Sahrana Brižit Bardo 7. januara u Sen Tropeu
Sahrana francuske glumice Brižit Bardo, koja je preminula u 91. godini, biće održana 7. januara 2026. u Sen Tropeu, saopšteno je iz njene Fondacije.
- 31 Decembar, 2025
- 7 months ago
FOTO: Tanjug/AP Photo/Philippe Magoni
Sahrani će prethoditi služba u crkvi Uspenja bogorodice u tom lučkom gradu, u prisustvu porodice i uskog kruga ljudi, preneo je Figaro.
Iako su neki mediji preneli da će slavna glumica biti sahranjena na gradskom groblju, Fondacija nije navela preciznu lokaciju.
Ceremonija u crkvi biće prenošena preko velikih ekrana na ulicama i na centralnom trgu Sen Tropea.Nakon sahrane, planirano je odavanje počasti filmskoj divi koje će biti otvoreno za sve građane ovog mesta i njene poštovaoce, navedeno je iz Fondacije Brižit Bardo.
Kako je preneo TV BFM, preminula je glumica koja je imala najprepoznatljivije inicijale u istoriji kinematografije, poznata i kao "BB", koja je otelotvorivala žensku emancipaciju i seksualnu slobodu u francuskoj kinematografiji od 1950-ih do 1970-ih, pre nego što je postala pionir u borbi protiv okrutnosti prema životinjama.
Izvor:Tanjug
Najnovije vesti
Borba sa vatrenom stihijom u Deliblatskoj peščari ne jenjava
- 21 Avgust, 2026
- 3 hours from now
Augustin: Požar tokom noći došao do Šušare, mesto je bezbedno
- 21 Avgust, 2026
- 3 hours from now
U Deliblatsku peščaru stigla dobrovoljna vatrogasna društva iz cele Srbije
- 21 Avgust, 2026
- 3 hours from now
Sofronijević:U narednih 7 dana nacrt sporazuma o izgradnji auto-puta Pančevo-Temišvar
- 21 Avgust, 2026
- 3 hours from now
