Slika Van Goga prodata na aukciji za 62,7 miliona dolara
Slika Vinsenta van Goga prodata je na aukciji kuće Sotbi za 62.710.000 dolara, odnosno više od 54 miliona evra.
- 25 Novembar, 2025
- 8 months ago
FOTO: Pixabay/ilustracija
Rad iz 1887. godine, pod nazivom "Gomila pariskih romana i ruže u čaši", prodat je za 35 odsto više od procenjene vrednosti, prenosi NL Tajms.
Van Gogova slika, koja prikazuje gomilu knjiga na stolu, izazvala je nadmetanje koje je trajalo sedam minuta između stručnjaka Sotbija Simona Šoa, trgovca Dejvida Nahmada i savetnice Pati Vong, koja je na kraju dala pobedničku ponudu. Istovremeno, Van Gogov crtež iz 1888. godine, pod nazivom "Javni vrt sa klupama na Trgu Lamartin", prodat je na istoj aukciji za 2.978.000 dolara, što je bilo na gornjoj granici očekivanja aukcijske kuće.
Još jedna Van Gogova skica iz iste godine, "Sejalac u žitnom polju na zalasku sunca", prodata je za 11.155.000 dolara na drugoj aukciji kuće Sotbi.
Aukcijska kuća očekivala je da će skica dostići cenu između osam i 10 miliona dolara.
Izvor:Tanjug
Najnovije vesti
Završena prva faza radova na atmosferskoj kanalizaciji pre roka
- 20 Avgust, 2026
- 20 minutes from now
Predsednik Vučić posetio Toplički okrug
- 20 Avgust, 2026
- 19 minutes from now
Na delu teritorije opštine Bela Crkva proglašena vanredna situacija zbog požara
- 20 Avgust, 2026
- 4 minutes from now
Bela Crkva: Transportgas Srbija prekinuo isporuku prirodnog gasa potrošačima zbog požara
- 20 Avgust, 2026
- 36 minuta ranije
