Đoković u finalu ATP turnira u Atini, pobedu gledali i Micotakis i Ataman
Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale ATP turnira u Atini pošto je pobedio Nemca Janika Hanfmana rezultatom 6:3, 6:4, za sat i 19 minuta igre.
- 07 Novembar, 2025
- 9 months ago
Foto: Tanjug / AP Photo/Thanassis Stavrakis
Đokoviću je za osvajanje prvog seta bio dovoljan jedan brejk pošto je uspešno sačuvao svoj servis. U drugom setu Hanfman, 117. na ATP listi, prvi pravi brejk za vođstvo 3:1, ali mu Đoković uzvraća u narednom gemu. Srbin zatim pravi još jedan brejk i tako rešava meč.
Meč Srbina i Nemca su, između ostalih, sa tribina pratili i premijer Grčke, Kirijakos Micotakis, i trener košarkaša Panatinaikosa Ergin Ataman.
Đoković će sutra, u 144. finalu u karijeri, igrati protiv italijanskog tenisera Lorenca Muzetija, koji je u drugom polufinalu savladao Amerikanca Sebastijana Kordu rezultatom 6:0, 5:7, 7:5. Srpski teniser protiv Muzetija će igrati za 101. titulu u karijeri. U međusobnom skoru Đoković vodi 8:1.
Muzetiju bi pobeda donela plasman na ATP finale u Torinu.
Finale je na programu u subotu, ne pre 16 sati, po srpskom vremenu.
ATP turnir u Atini je iz kategorije 250, a nagradni fond iznosi 766.715 evra.
Izvor: Tanjug
Najnovije vesti
Požar u Deliblatskoj peščari i dalje aktivan
- 16 Avgust, 2026
- 1 minute from now
Predsednik Vučić čestitao Barni osvajanje srebra na EP: Ovim uspehom obradovali ste celu zemlju
- 16 Avgust, 2026
- 32 minuta ranije
Andrej Barna osvojio srebrnu medalju u plivanju na 50 metara slobodno na EP u Parizu
- 16 Avgust, 2026
- 37 minuta ranije
Predsednik Vučić sutra prima akreditive novih ambasadora
- 16 Avgust, 2026
- 1 hour ago
