RTV Pančevo.

RTV Pančevo.

Radio Televizija Pančevo je preduzeće koje je registrovano za emitovanje televizijskog i radijskog programa. Radio Pančevo je počelo da radi u aprilu 1980. godine, TV Pančevo u decembru 1992. godine, dok je internet stranica RTV Pančevo prvi put postavljena 21. decembra 2009. godine.

Predsednik Vučić:Žene su stub svake države, od januara pomoć preduzetnicama do milion dinara

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas, na svečanoj dodeli rešenja preduzetnicama koje će dobiti sredstava po programu podrške za razvoj ženskog preduzetništva na selu u 2025. godini, da su žene stub ne samo porodice već svake države i društva i naveo da će sledeće godine biti uvećana sredstva za pomoć preduzetnicama i da će moći da dobiju do milion dinara.

Vučić je rekao da veruje da će to preduzetnicama pružiti dodatni impuls i da će biti dodatni zamajac u razvoju njihovog posla i istakao da je srećan što država može da pomogne. ''Video sam mnogo toga raznovrsnog, ali posebno sam srećan kada sam video odakle sve dolazite, jer ako tu sačuvamo naša ognjišta, onda života u Srbiji ima. Plašim se da selidbom u velike gradove i urbanim načinom života gubimo ne samo ono što su naše tradicionalne vrednosti, već gubimo i suštinu svog postojanja'', rekao je Vučić na svečanosti u Predsedništvu Srbije. Istakao je da su žene te od kojih sve zavisi - naša kuća, naša zemlja, naša budućnost. ''I svaka majka, ćerka, unuka, baka, supruga, sestra je ta koja, kako je to (Jovan) Dučić govorio, unosi više blagosti i uglađenosti među ljude, više nego svi moralisti ovoga sveta. Žene su stub ne samo porodice, već i stub svake države i svake zemlje'', rekao je Vučić. Dodao je da su žene odgovornije od muškaraca, ozbiljnije, posvećenije, da ne reaguju na mah nego da uvek razmišljaju o budućnosti. ''Uvek brinu o potomstvu, za razliku od nas koji mislimo da je dovoljno da dete poljubimo jednom dnevno i da smo sve svoje obaveze završili'', rekao je Vučić. Zahvalio je ženama i njihovom porodicama na svemu što rade za našu zemlju i rekao da su sredstva koja su im podeljana mali deo onoga što država može da učini. "Imaćemo problema sa sledećim budžetima uz bezbroj energetskih muka i svega drugog. I uprkos tome, ovim povećanjem vam pokazujemo koliko nam je stalo do vas, koliko nam je važno da nastavite, da radite i da budete još uspešnije", rekao je Vučić. Zamolio je prisutne žene da ostanu tako vredne i da i dalje toliko vole Srbiju, a da će ostali učiti od njih. On je ukazao i na veoma važnu karakteristiku žena. "Žene su te koje će 1.000 puta da razmisle pre nego što dozvole da neka zemlja uđe u neki sukob, rat ili bilo šta. Zahvaljujući ženama uvek smo uspevali da čuvamo stabilnost i sigurnost, jer su one uvek umele sve na najbolji način da prepoznaju zato što su uvek bile odgovornije i ozbiljnije od muškaraca", naglasio je Vučić.