Predsednik Vučić danas na polaganju kamena temeljca za Ariston i otvaranju nove zgrade aerodroma
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovaće danas svečanoj ceremoniji polaganja kamena temeljca za izgradnju nove fabrike kompanije „Ariston" u Nišu kao i ceremoniji otvaranja nove terminalne zgrade na niškom aerodromu "Konstantin Veliki", najavila je pres služba predsednika Srbije.
- 23 Jul, 2024
- 1 godina ranije
FOTO: Tanjug
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovaće danas svečanoj ceremoniji polaganja kamena temeljca za izgradnju nove fabrike kompanije „Ariston" u Nišu kao i ceremoniji otvaranja nove terminalne zgrade na niškom aerodromu "Konstantin Veliki", najavila je pres služba predsednika Srbije.
Kako je ranije najavio Vučić, velika italijanska kompanija Ariston će u fabriku u Nišu, uložiti 75 miliona evra. Radi se o kompaniji za grejne sisteme i bojlere, koja je u Svilajncu već izgradila malu fabriku a u Nišu planira veliku investiciju.
- "Deseta fabrika stiže u Niš. Reč je o Aristonu, italijanskoj kompaniji sa prihodom od preko tri milijarde evra na godišnjem nivou", napisao je on ranije na svom Instagram profilu "Budućnost Srbije".
Nova zgrada niškog aerodroma, kako je ranije za Tanjug izjavio direktor aerodroma "Konstantnin Veliki" Mihajlo Zdravković je spremna za upotrebu, što je utvrdila komisija za tehnički prijem.
Prema njegovim rečima u zgradu je uloženo 11 miliona evra a još pet miliona u opremu i sisteme i 17 miliona evra u infrastrukturu prilazne saobraćajnice i parkinge ispred same terminalne zgrade.
Istakao je da je nova zgrada projektovana za 1,5 miliona putnika na godišnjem nivou i za opsluživanje šest vazduhoplova istovremeno. "Zgrada će imati 10 ček-in šaltera, fri-šop na 400 kvadrata, poslovni prostor za avio-kompanije, rent-a-kar agencije, biznis klub, VIP deo i sve ono što nude savremeni aerodromi u brojnim evropskim gradovima.
Nova zgrada se prostire na 7.500 kvadratnih metara", dodao je on. Kamen temeljac za novu zgradu postavljen je 21. marta 2022. godine.
Najnovije vesti
Rukometaši Srbije igraće protiv Nemačke, Tunisa i Urugvaja na Svetskom prvenstvu 2027.
- 10 Jun, 2026
- 25 minuta ranije
Predsednik Vučić: Politički protivnici poručuju građanima da nemaju pravo na slobodno mišljenje
- 10 Jun, 2026
- 54 minuta ranije
Austrijski fudbaler Muhamed Čam prešao na pozajmicu u Crvenu zvezdu
- 10 Jun, 2026
- 1 hour ago
Predsednik Vučić: Penzioneri će uskoro biti jako obradovani, ne samo povećanjem penzija
- 10 Jun, 2026
- 1 hour ago
