Odbojkašice Srbije poražene od Japana, protiv Holandije u osmini finala Svetskog prvenstva
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Japana rezultatom 3:1, po setovima 25:23, 30:28, 23:25, 25:18 u meču poslednjeg, trećeg kola grupe H na Svetskom prvenstvu u Bangkoku.
- 27 Avgust, 2025
- 9 months ago
Foto: FIVB
Japan je osvojio prvo mesto na tabeli sa osam bodova, dok je Srbija druga sa šest.
Najefikasnija u selekciji Srbije bila je Aleksandra Uzelac sa 19 poena. Za Srbiju na meču sa Japanom nije igrala Tijana Bošković, koja se povredila na duelu sa Kamerunom.
U reprezentaciji Japana najbolja je bila Maju Išikava, koji je zabeležila 19 poena.
Odbojkašice Srbije će u petak u osmini finala SP igrati protiv Holandije, koja je osvojila prvo mesto na tabeli grupe A. Japan će se u osmini finala sastati sa Tajlandom.
Izvor: Tanjug
Najnovije vesti
Predsednik Vučić: Na predstojećem skupu ispred Skupštine roboti će igrati uz harmoniku
- 22 Jun, 2026
- 7 sati ranije
Na Devojačkom bunaru održan Sabor pčelara
- 22 Jun, 2026
- 8 sati ranije
Pančevački otvoreni bazen spas na visokom temperaturama
- 22 Jun, 2026
- 8 sati ranije
Hitna pomoć Pančevo: Oprez za volanom može sačuvati živote
- 22 Jun, 2026
- 8 sati ranije
