Nikolina Radovanović do srebra i bronze na prvenstvu Srbije za starije pionire
- 26 Maj, 2025
- 1 godina ranije
U Kruševcu je 24/25.05.2025.godine održano pojedinačno prvenstvo Srbije u kategoriji starijih pionira(U16). Učestvovalo je blizu 400 mladih atletičara/ki iz cele Srbije,a organizator je bio Srpski Atletski Savez.
Atletski klub Tamiš je predvodila trener Aleksija Kocić,sa još dvoje atletičara a ostvaren je vrlo zapažen uspeh osvajanjem dve vredne medalje.
Mlađa pionirka,trinaestogodišnja Nikolina Radovanović nastupila je sa dve godine starijim atletičarkama,ali i pored toga je još jednom dokazala svoj raskošni atletski talenat.
Prvog dana prvenstva Srbije,Nikolina je nastupila u disciplini: bacanje koplja od 400 grama. Konkurencija najjača u poslednjih nekoliko godina sa 15 izuzetnih finalistkinja. Već u drugoj seriji Nikolina je bacila hitac za lični rekord od izuzetnih 36.43m,što je bilo ubedljivo treće mesto i osvojena bronzana medalja.Medalja u bacanju koplja koju je Nikolina osvojila na prvenstvu Srbije je prva u atletskoj istoriji Pančeva u ženskoj konkurenciji.
Drugog dana prvenstva Srbije Nikolina je nastupila u svojoj primarnoj disciplini : bacanje kugle od 3kg.Iako je bacala težu kuglu u odnosu na svoju kategoriju i godište,Nikolina je ostvarila sjajan hitac u petoj seriji od izuzetnih 12.16m što je i njen novi lični rekord sa kojim je osvojila srebrnu medalju i titulu vicešampionke Srbije u bacanju kugle za starije pionirke.
Nikolina Radovanović je jedna od retkih atletičarki koja uspešno kombinuje dve tehnički zahtevne i potpuno različite bacačke discipline kao što su : bacanje koplja i bacanje kugle,ali i pored toga u obe discipline ostvaruje vrhunske rezultate.
U prvoj ovogodišnjoj polu sezoni,Nikolina je na pojedinačnim prvenstvima Srbije u atletici, osvojila čak 4 (četiri) medalje,što je ćini najuspešnijom Pančevačkom atletičarkom i jednom od najuspešnijih atletičarki u Srbiji.
Pred Nikolinom su sada letnje pripreme za prvenstva Srbije koja je očekuju u njenoj kategoriji(U14),gde brani tri titule državne šampionke osvojene prošle sezone i to : Bacanje kugle,bacanje vortex-a,i višeboj. Ignjat Papić iz objektivnih razloga,nije mogao da nastupi u svojoj primarnoj disciplini 300m,u kojoj je jedan od najuspešnijih mladih atletičara,več je nastupio u rezervnim disciplinama 100m i 800m,gde je postigao lične rekorde i zaueo gornji deo tabele u poredku finalista na prvenstvu Srbije.
Vršačka Gimnazija proslavila školsku slavu
Najnovije vesti
Tramp se priprema da na proslavi rođendana sutra bude domaćin UFC-a na travnjaku Bele kuće
- 13 Jun, 2026
- 12 minuta ranije
Predsednik Vučić: Susret sa Gerapetritisom još jedna potvrda istinskog prijateljstva Srbije i Grčke
- 13 Jun, 2026
- 50 minuta ranije
Mali posetio polaznike Akademije mladih lidera: Strateški osnažujemo mlade kadrove
- 13 Jun, 2026
- 56 minuta ranije
U Alibunaru 17. juna Sajam zapošljavanja
- 13 Jun, 2026
- 1 hour ago
