Košarkaši Fenerbahčea osvojili Evroligu, Marko Gudurić heroj u finalu protiv Monaka
Košarkaši Fenerbahčea novi su šampioni Evrope, pošto su u finalu Fajnal-fora u Abu Dabiju savladali Monako rezultatom 81:70.
- 25 Maj, 2025
- 10 months ago
AP Photo/Fatima Shbai
Istanbulski gigant došao je do druge titule u istoriji, a najzaslužniji za trijumf bio je srpski reprezentativac Marko Gudurić sa 19 poena, uz pet skokova i dve ukradene lopte, pre svega sjajnom rolom u trećoj četvrtini i ključnom trojkom u finišu.
Najdžel Hejs-Dejvis ubacio je 23, a Vejd Boldvin i Devon Hol po 13 poena.
Kod Monaka Alfa Dijalo postigao je 19, Majk Džejms 17, a Matje Strazel 13 poena.
Od starta meča Monako je bio u prednosti, prvenstveno zahvaljujući dobrom šutu za tri poena i čvrstoj odbrani. Polovinom druge četvrtine Monako je imao devet poena prednosti 32:23.
Fenerbahče je u poslednja četiri minuta prvog poluvremena, serijom 12:1, uspeo da preokrene rezultat i na pauzu ode sa dva poena prednosti 35:33.
U izjednačenoj trećoj deonici kod Fenerbahčea se izdvojio Gudurić sa osam poena, a turska ekipa je u poslednju deonicu ušla sa tri poena prednosti 54:51.
Nakon tri minuta igre u poslednjoj deonici, Fenerbahče je posle trojke Vejda Boldvina i poena Devona Hola, stigao do 11 poena prednosti 62:51.
Na dva i po minuta do kraja Monako je uspeo da priđe na sedam poena zaostatka, a posle trojke Strazela i na minus pet 64:69, a je Fenerbahče poenima Gudurića sa linije slobodnih bacanja zaustavio nalet Monaka.
Minut pre kraja Gudurić je pogodio trojku, doneo Fenerbahčeu 10 poena prednosti, i rešio pitanje pobednika.
Izvor: Tanjug
Najnovije vesti
Stefan Mitrović: Drago mi je što je Partizan dao šansu deci iz svoje škole
- 20 April, 2026
- 19 minuta ranije
Karlos Alkaraz dobitnik nagrade "Laureus" za najboljeg sportistu sveta
- 20 April, 2026
- 36 minuta ranije
Rakočević: Barselona blagi favorit, nadam se pobedi Crvene zvezde
- 20 April, 2026
- 43 minuta ranije
Košarkaši FMP-a poraženi od Beča u plej-autu ABA lige
- 20 April, 2026
- 53 minuta ranije
