Reciklažom do znanja - učenici iz Banatskog Brestovca u projektu za očuvanje prirode
U saradanji sa JKP “Higijena” Osnovna škola “Olga Petrov sprovodi projekat reciklaže limenki i plastike. Kada bude prikupljena dovoljna količina ovog reciklažnog otpada ovo preduzeće uplatiće novac na račun škole, a škola će kupiti potrebne stvari za kabinet biologije.
- 08 Maj, 2025
- 1 godina ranije
Osnovna škola “Olga Petrov” iz Banatskog Brestovca sklopila je ugovor s JKP “Higijenom” još 2018. godine, te je nastavnica biologije Milica Stojanović došla na ideju da realizuje jedan projekat na obostranu korist. S obzirom na to da svi želimo da sačuvamo našu planetu od štetnog otpada, nastavnica biologije pokrenula je aktivnost kroz koju bi se reciklirali plastika i limenke.
Ovo je samo jedan projekat u nizu kojim Osnovna škola “Olga Petrov” može da se pohvali. Učenici viših razreda, ali i oni najmlađi svakodnevno stvaraju velika dela svojim rukama. Svi ti projekti važni su stvaranje svesti o uvažavanju drugih i zaštiti životne sredine.
Najnovije vesti
Poznati svi rivali Železničara na pripremama u Sloveniji
- 25 Jun, 2026
- 1 hour ago
Na Vidovdan prikaz novih sredstava Vojske Srbije na aerodromu Batajnica i Pasuljanskim livadama
- 25 Jun, 2026
- 1 hour ago
Predsednik Vučić izrazio saučešće porodicama stradalih u Venecueli
- 25 Jun, 2026
- 1 hour ago
