Alba napustila Evroligu i prešla u FIBA Ligu šampiona
Košarkaški klub Alba zvanično je napustio Evroligu i prešao u FIBA Ligu šampiona, saopštio je danas tim iz Berlina.
- 07 Maj, 2025
- 1 godina ranije
U saopštenju se navodi da je Alba poslednje 24 godine bila deo takmičenja pod okriljem Evrolige.
"Alba, koja je ukupno 22 puta bila nemački šampion i osvajač nemačkog kupa, takmičiće se u FIBA Ligi šampiona u predstojećoj sezoni 2025/2026. Posle 24 godine u košarkaškim takmičenjima Evrolige (12 puta Evroliga, 12 puta Evrokup/ULEB kup), klub iz nemačke prestonice se ponovo pridružio evropskim takmičenjima organizovanim pod okriljem FIBA. Od prve sezone 1990/1991, pa sve do kraja sezone 2000/2001, 'Albatrosi' su 11 godina učestvovali u evropskim FIBA takmičenjima, gde su postigli najveći uspeh u dosadašnjoj istoriji osvajanjem Kupa Radivoja Koraća 1995. godine", stoji u klupskoj objavi.
Alba je ovu i prošlu sezonu u Evroligi završila na poslednjem mestu na tabeli sa po pet pobeda i 29 poraza.
Izvor: Tanjug
Održana sedma sednica Skupštine Grada Vršca
Najnovije vesti
Vučević: Na skupu ćemo govoriti o budućnosti Srbije, dosta je bilo podela
- 27 Jun, 2026
- 15 minuta ranije
Fudbaleri Vojvodine odigrali nerešeno protiv Ararata u prijateljskoj utakmici
- 27 Jun, 2026
- 21 minuta ranije
Sutra potpisivanje ugovora za završne radove na Hramu Sv.Save, prisustvovaće predsednik Vučić
- 27 Jun, 2026
- 30 minuta ranije
Koković: Tražio sam najjače rivale, samo tako možemo da napredujemo
- 27 Jun, 2026
- 52 minuta ranije
