Delegacija Ministarstva u Ženevi
- 27 Maj, 2024
- 2 godina ranije
Delegacija Ministarstva informisanja i telekomunikacija, predvođena ministrom Dejanom Ristićem, učestvuje na Forumu Svetskog samita o informacionom društvu (WSIS)+20 i na Globalnom samitu pod nazivom ,,Veštačka inteligencija za dobro” koji se održavaju u Ženevi do 31. maja.
Tokom ova dva važna međunarodna skupa predviđeno je obraćanje ministra, kao i niz bilateralnih susreta sa šefovima drugih državnih delegacija i međunarodnih organizacija.
Cilj Svetskog samita o informacionom društvu je da se definišu smernice za razvoj globalne digitalne infrastrukture i promovišu politike koje bi omogućile inkluzivan pristup informacionim i komunikacionim tehnologijama, dok je Globalni samit veštačke inteligencije inicijativa koja okuplja vodeće stručnjake iz te oblasti sa ciljem da istraže načine kako veštačka inteligencija (AI) može pozitivno da utiče na svet i doprinese rešavanju ključnih globalnih izazov.
Oba događaja organizuje Međunarodna telekomunikaciona unija (ITU).
Najnovije vesti
Teodora Kostović prošla u finale kvalifikacija za Vimbldon
- 24 Jun, 2026
- 3 sati ranije
Fudbaleri Vojvodine poraženi od Đera u prijateljskoj utakmici
- 24 Jun, 2026
- 3 sati ranije
Dušan Lajović izborio plasman u finale kvalifikacija za Vimbldon
- 24 Jun, 2026
- 3 sati ranije
Kadetska košarkaška reprezenacija Srbije sutra putuje na Svetsko prvenstvo u Istanbul
- 24 Jun, 2026
- 3 sati ranije
