Ministar Lončar razgovarao sa predstavnicima svih sindikata u zdravstvu
- 09 Januar, 2025
- 1 godina ranije
Ministar zdravlja u Vladi Republike Srbije dr Zlatibor Lončar razgovarao je danas sa predstavnicima svih sindikata iz oblasti zdravstva o prioritetima zajedničkih aktivnosti u cilju daljeg unapređenja položaja zdravstvenih radnika, saopštilo je resorno ministarstvo. Na sastanku je postignuta puna saglasnost u vezi sa daljim radom na ostvarivanju poboljšanja materijalno-radnog statusa svih zaposlenih u zdravstvu i usaglašeni su predlozi šta su prioriteti u ovom pogledu i kojom dinamikom će se ostvarivati. U skladu sa navedenim odmah za sledeću nedelju je zakazan sastanak sa predstavnicima PIO fonda. Potvrđeno je da se će predstavnici Vlade Srbije, Ministarstva zdravlja i Ministarstva finansija zajedno sa predstavnicima sindikata nastaviti razgovore o unapređenju sistema Iskra i obračuna plata zdravstvenih radnika. Na današnjem sastanku razmatrana je i pojava koja je uočena prethodne nedelje u bolnicama na jugu Srbije i u Šumadiji da su se osobe van zdravstvenog sistema raspitivale kod zaposlenih u ovim bolnicama kakav bi akcident mogao da se isprovocira kako bi došlo do žrtava među pacijentima što bi izazvalo nesaglediv osećaj straha i uznemirenosti kod građana Srbije. Doneta je odluka o hitnom sastanku sa direktorima svih zdravstvenih ustanova ovim povodom, kao i da se u svim zdravstvenim ustanovama organizuju pojačane kontrole, zaključuje se u saopštenju Ministarstva zdravlja.
Najnovije vesti
Pančevci ujedinjeni u borbi za stabilnu i bezbednu Srbiju
- 27 Jun, 2026
- 2 sati ranije
Pančevci zajedno sa ostatkom Srbije stali u odbranu države
- 27 Jun, 2026
- 2 sati ranije
Kapiten fudbalera Zelenortskih Ostrva Rajan Mendeš pod istragom, optužen za silovanje
- 27 Jun, 2026
- 2 sati ranije
Odbojkaši Srbije ubedljivo poraženi od Francuske u Ligi nacija
- 27 Jun, 2026
- 3 sati ranije
