Crveni krst Pančevo organizovao takmičenje za omladince u pružanju prve pomoći
- 19 Maj, 2024
- 2 godina ranije
U Pančevu je održano gradsko takmičenje u pružanju prve pomoći u organizaciji Crvenog krsta. Pobednici u kategoriji omladinci i podmladak kvalifikovaće se na pokrajinsko takmičenje u pružanju prve pomoći koje će biti održano u junu.
Volonteri i volonterke Crvenog krsta Pančevo pripremali su se tokom cele godine kako bi pred sudijama pokazali svoje znanje na gradskom takmičenju u pružanju prve pomoći. Bilo je ovo kvalifikaciono takmičenje na kojem su, pored volontera iz Crvenog krsta Pančevo učestvovali i volonteri iz Kovina. Pobednici će da učestvuju na pokrajinskom takmičenju koje će biti održano u junu.
Svrha ovog događaja nije bilo samo takmičenje, već i da naši volonteri pokažu šta su naučili tokom godina u Crvenom krstu a te veštine će im sigurno koristiti tokom aktivnosti u narednim godinama, istakla je sekretarka Crvenog krsta Pančevo Milica Todorović.
Važno je naglasiti da su svi učesnici takmičenja zapravo pobednici jer su pokazali izuzetnu istrajnost u ovoj plemenitoj veštini kojom se nekome može spasiti život, zaključila je Milica Todorović.
Najnovije vesti
Predsednik Vučić za Foks njuz digital: Odnosi Srbije i SAD prošli kroz dramatičnu transformaciju
- 10 Jun, 2026
- 38 minuta ranije
Bokserski savez Srbije organizuje na Zlatiboru plej-of Super lige
- 10 Jun, 2026
- 57 minuta ranije
Fudbaleri Vojvodine počeli pripreme za predstojeću sezonu
- 10 Jun, 2026
- 1 hour ago
Kada je vreme da se razmisli o zameni starih krunica?
- 10 Jun, 2026
- 1 hour ago
