MUP ponovo apelovao na vozače, ali i bicikliste da poštuju propise
Ministarstvo unutrašnjih poslova apelovalo je danas na vozače da budu pažljiviji prema biciklistima i poštuju propise, ali i na bicikliste da budu pažljivi i koriste propisana svetla. U objavi na Instagramu MUP je naveo da je u novembru u saobraćaju život izgubilo pet biciklista, i da su svi bili stariji od 60 godina, kao i da su većinu nezgoda sa nastradalim biciklistima izazvali vozači motornih vozila.
- 21 Novembar, 2024
- 1 godina ranije
Zbog toga je MUP pozvao vozače motornih vozila da poštuju propise, budu pažljivi prema biciklistima, smanj brzinu i drže bezbedno odstojanje, posebno noću i u uslovima smanjene vidljivosti. Takođe i biciklisti se podsećaju da noću koriste propisana svetla. "Vidljivost znači bezbednost! Jedan trenutak nepažnje može uništiti nečiji život. Poštujmo jedni druge u saobraćaju i sačuvajmo živote", navodi se u objavi MUP-a.
Najnovije vesti
Predsednik Vučić:Na skupu 27.juna građani će moći da izaberu najvažnije teme i ukažu na probleme
- 24 Jun, 2026
- 3 hours from now
OB Pančevo: Bolji uslovi za boravak pacijenata u Očnoj bolnici
- 24 Jun, 2026
- 2 hours from now
Mali:Javni dug Srbije 43,7% BDP, dobra fiskalna politika glavni alat u kriznim vremenima
- 24 Jun, 2026
- 1 hour ago
Predsednik Vučić:Na skupu 27.juna želim da čujem građane,da zajedno gradimo budućnost Srbije
- 24 Jun, 2026
- 1 hour ago
