OŠTRA OSUDA OMETANjA RADA UREDNICE ,,NOVOSADSKE TELEVIZIJE“
Ministarstvo informisanja i telekomunikacija najoštrije osuđuje današnji verbalni napad na urednicu ,,Novosadske televizije“ gđu Emiliju Marić do koga je došlo ispred zdanja suda u Novom Sadu.
- 20 Novembar, 2024
- 1 godina ranije
Ovo ministarstvo ukazuje na to da bilo koji oblik ometanja rada medijskih poslenika nije prihvatljiv te da je nužno da im se omogući da neometano obavljaju svoje profesionalne zadatke, bez izlaganja verbalnom ili fizičkom nasilju.
Ometanje rada ili sprečavanje medijskih poslenika pri obavljanju redovnih profesionalnih zadataka tokom događaja o kojima izveštavaju predstavlja najgrublje kršenje Zakona o javnom informisanju i medijima.
Ministarstvo informisanja i telekomunikacija i ovom prilikom poziva sve da se suzdrže od bilo kog oblika ometanja rada ili ugrožavanja bezbednosti medijskih poslenika.
Najnovije vesti
Predsednik Vučić pozvao građane na skup 27. juna ispred Skupštine u Beogradu
- 25 Jun, 2026
- 3 sati ranije
Patrik Šik se povukao iz fudbalske reprezentacije Češke
- 25 Jun, 2026
- 4 sati ranije
Duško Ivanović novi trener košarkaša Zenita
- 25 Jun, 2026
- 4 sati ranije
Jorgos Barcokas ostaje trener košarkaša Olimpijakosa do 2029. godine
- 25 Jun, 2026
- 4 sati ranije
