Predsednik Vučić u Kovilju obišao grobove troje stradalih na Železničkoj stanici u Novom Sadu
- 09 Novembar, 2024
- 1 godina ranije
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obišao je jutros u Kovilju grobove Sare (6), Valentine (10) i Đorđa (53) Firića, koji su poginuli kada se 1. novembra obrušila nadstrešnica na Železničkoj stanici u Novom Sadu. "Jutros sam bio na najtužnijem mestu u Srbiji, na mestu gde su sahranjeni šestogodišnja Sara, desetogodišnja Valentina i pedesettrogodišnji Đorđe. Bol majke i oca za svojom dečicom, jecaji sestre za bratom parali su jutros nebo nad Koviljom", objavio je Vučić na Instagramu. Podsetivši da je sedam dana prošlo od užasne tragedije u Novom Sadu, Vučić je naveo da je bol porodica koje su izgubile svoje najdraže neopisiv. "I mi, ostali građani Srbije, tugujemo za četrnaest nastradalih", poručio je. On je zahvalio predsednici Narodne skupštine Srbije Ani Brnabić i gradonačelniku Novog Sada Milanu Đuriću što su bili sa njim. "Još jednom, u ime države Srbije i u lično ime, izražavam saučešće svim porodicama tragično nastradalih u Novom Sadu", naveo je Vučić u objavi. Usled urušavanja nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu 1. novembra poginulo je 14 osoba, a teško povređeno još tri.
Najnovije vesti
Predsednik Vučić pozvao građane na skup 27. juna ispred Skupštine u Beogradu
- 25 Jun, 2026
- 4 sati ranije
Patrik Šik se povukao iz fudbalske reprezentacije Češke
- 25 Jun, 2026
- 6 sati ranije
Duško Ivanović novi trener košarkaša Zenita
- 25 Jun, 2026
- 6 sati ranije
Jorgos Barcokas ostaje trener košarkaša Olimpijakosa do 2029. godine
- 25 Jun, 2026
- 6 sati ranije
