Predsednik Vučić sa Bjere: Srbija posvećena ostvarenju strateškog cilja - članstva u EU
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas sa ministarkom za evropske poslove Kraljevine Danske Mari Bjere, sa kojom je razgovarao o evropskom putu Srbije, neophodnim reformskim procesima, politici proširenja EU i bilateralnim odnosima Srbije i Danske. "Naglasio sam da je naša zemlja posvećena ostvarenju svog strateškog cilja, članstva u EU, i da na tom putu odgovorno i ozbiljno radi na ispunjavanu svoje reformske agende, posebno u oblasti vladavine prava", napisao je Vučić na Instagramu.
- 05 Novembar, 2024
- 1 godina ranije
Vučić je dodao da je sa sagovornicom razmenio mišljenja o najefikasnijim načinima da Srbija iskoristi novi momentum u politici proširenja, kao i o prioritetima predstojećeg danskog predsedavanja EU u drugoj polovini 2025. godine.
"Zatražio sam podršku Danske našim reformskim naporima i izrazio nadu da će Srbija, na osnovu postignutih rezultata, ubrzo napraviti nove korake u procesu pridruživanja EU", zaključio je Vučić.
Slađana Ostojić nova predsednica PROUNS-a
Najnovije vesti
Alimpijević i Avramović pred Italiju: Čeka nas veoma važna utakmica
- 30 Avgust, 2026
- 17 minuta ranije
Alimpijević i Avramović pred Italiju: Čeka nas veoma važna utakmica
- 30 Avgust, 2026
- 17 minuta ranije
Rijera promenio tim, Ivanić sa klupe i Abu Fani za pobedu Zvezde protiv Zemuna VIDEO
- 30 Avgust, 2026
- 21 minuta ranije
Odbojkašice Srbije savladale Hrvatsku za plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva, sledi Grčka
- 30 Avgust, 2026
- 27 minuta ranije
