Zavod za transfuziju krvi Vojvodine: 670 ljudi se odazvalo apelu za donaciju krvi
- 02 Novembar, 2024
- 1 godina ranije
Apelu Zavoda za transfuziju krvi Vojvodine da pomognu povređenima u nesreći koja se dogodila na Železničkoj stanici u Novom Sadu odazvalo se do sada 670 ljudi, rekla je danas za Tanjug portparolka te ustanove Zorica Bjelić i dodala da je bitno da Novosađani ne prestanu da dolaze i tokom idućih dana. ''Juče se zbog ove tragedije odazvalo 670 ljudi. To je nešto što je pokrenulo dobrovoljne davaoce krvi i podsetilo da treba da dođu i daju krv. Svakoga dana je potrebna krv jer mi i inače imamo velike izlaze jedinica krvi'', navela je Bjelić. Bjelić je dodala i da su mahom dolazili ljudi A i 0 krvne grupe i da je Zavod trenutno stabilan. ''U četvrtak smo imali dobar ulaz i to nam je juče pomoglo. Nismo imali tačan broj povređenih, pa smo odmah apelovali da dođu Novosađani jer su nam zalihe A i 0 krvne grupe bile slabije'', rekla je Bjelić. Krv mogu da daju sve zdrave osobe muškog i ženskog pola od 18 do 65 godina ukoliko zadovolje medicinske uslove i kriterijume nakon laboratorijskog i lekarskog pregleda, koji se obavlja neposredno pre davanja krvi. Zavod za transfuziju Vojvodine danas radi produženo do 15 časova.
Najnovije vesti
Predsednik Vučić pozvao građane na skup 27. juna ispred Skupštine u Beogradu
- 25 Jun, 2026
- 8 sati ranije
Patrik Šik se povukao iz fudbalske reprezentacije Češke
- 25 Jun, 2026
- 9 sati ranije
Duško Ivanović novi trener košarkaša Zenita
- 25 Jun, 2026
- 9 sati ranije
Jorgos Barcokas ostaje trener košarkaša Olimpijakosa do 2029. godine
- 25 Jun, 2026
- 9 sati ranije
