U Srbiji sutra Dan žalosti zbog tragedije u Novom Sadu
U Srbiji će sutra biti Dan žalosti povodom smrti i stradanja građana zbog urušavanja konstrukcije Železničke stanice u Novom Sadu. Vlada Srbije proglasila je 2. novembar za Dan žalosti na osnovu Zakona o obeležavanju dana žalosti u Republici Srbiji.
- 01 Novembar, 2024
- 1 godina ranije
Ovim zakonom je predviđeno da se dan žalosti proglašava, između ostalog, zbog naročito teške nesreće koja za posledicu ima smrt, ranjavanje ili teško oštećenje zdravlja većeg broja ljudi. Osam ljudi nastradalo je danas u nesreći izazvanoj urušavanjem nadstrešnice na staroj zgradi Železničke stanice u Novom Sadu.
Sledeća vest
Uslovi za odlazak u penziju
Najnovije vesti
Predsednik Vučić pozvao građane na skup 27. juna ispred Skupštine u Beogradu
- 25 Jun, 2026
- 6 sati ranije
Patrik Šik se povukao iz fudbalske reprezentacije Češke
- 25 Jun, 2026
- 8 sati ranije
Duško Ivanović novi trener košarkaša Zenita
- 25 Jun, 2026
- 8 sati ranije
Jorgos Barcokas ostaje trener košarkaša Olimpijakosa do 2029. godine
- 25 Jun, 2026
- 8 sati ranije
