Manifestacija „Dunja i jesenji plodovi“ u Vladimirovcu okupila udruženja iz zemlje i inostranstva
U Vladimirovcu je održana 13. po redu manifestacija „Dunja i jesenji plodovi“ , koju je organizovalo Udruženje žena „Vredne ruke Banata“. Događaj je okupio veliki broj učesnika iz Vojvodine i Rumunije, koji su predstavili svoje bogato tradicionalno i kulturno nasleđe.
- 20 Oktobar, 2024
- 1 godina ranije
Manifestacija „Dunja i jesenji plodovi“ po 13. put je oživela Vladimirovac zahvaljujući Udruženju žena „Vredne ruke Banata“. Ovaj događaj okupio je 13 udruženja iz Vojvodine i Rumunije, koje su kroz predstavljanje proizvoda ručne radinosti predstavile bogato kulturno i tradicionalno nasleđe svojih mesta, stvarajući atmosferu zajedništva.
Ovaj događaj okupio je brojne ugledne zvanice, uključujući predsednika Izvršnog odbora Nacionalnog saveta rumunske nacionalne manjine, Daniela Magdua. On je tom prilikom naglasio značaj manifestacije u očuvanju tradicije, jačanju multikulturalnosti i osnaživanju ženau ruralnim sredinama.
Udruženja su s ponosom prikazala svoje specijalitete i radove, i takmičila se u izboru za najbolji jesenji kolač i najlepši jesenji štand, naglašavajući važnost međusobnog druženja i razmene iskustava sa ženama iz drugih krajeva.
Manifestacija „Dunja i jesenji plodovi“ realizovana je uz podršku Opštine Alibunar, Nacionalnog saveta rumunske nacionalne manjine, Generalnog konzulata Rumunije u Vršcu i privrednika iz Vladimirovca.
Najnovije vesti
Predsednik Vučić:Sa Harčenkom o međunarodnim prilikama i energetskoj stabilnosti
- 05 Mart, 2026
- 1 hour ago
Poljski teniser Kamil Majžak protivnik Novaku Đokoviću u drugom kolu Indijan Velsa
- 05 Mart, 2026
- 1 hour ago
Novi sanitet stigao u Hitnu pomoć Pančeva
- 05 Mart, 2026
- 1 hour ago
KUD „Stanko Paunović“ NIS RNP priprema bogat program povodom 8.marta
- 05 Mart, 2026
- 1 hour ago
