Novinari obišli završne radove na izgradnji Expa
Za predstavnike lokalnih i regionalnih medija organizovana je poseta gradilištu Expo, sa predstavnicima ove kompanije kao i radionica u Expo plejgraundu. Radoni na izgradnji najvećeg građevisnkog projekta polako ulaze u završnu fazu. Od ovog vikenda počeće i Expo karavan, promotivna aktivnost u okviru koje će građani imati priliku da se upoznaju sa ovim projektom.
- 17 Jul, 2026
- 1 month ago
Expo je najveći nacionalni projekat i prilika da predstavimo našu zemlju , kulturu i tradiciju, rekao je Danilo Jerinić, generalni direktor Expo 2027. On je istakoa da je svoje prisustvo potvrdilo 135 zemalja, 6 međunarodnih organizacija, što je 141 učesnik za sada.
Novinari su imali priliku da obiđu gradilište Expo, sa predstavnicima kompanije Expo 2027 i da vide budući izložbeni prostor.
Prema rečima Dalibora Stojanovića od 1. novemba u Beogradu će biti uvedeno 7 gradskih linija koje će iz različitih gradskih lokacija dnevno prevoziti posetioce do Surčina, gde se nalazi Expo. Organozovan obilazak gradilišta bio je i prilika da se sazna više i o tome koliko će Expo imati pozitivan utican na razvoj turzma u našoj zemlji.
Prema rečima Danila Jerinića radovi polako ulaze u završnu fazu. Pripremaju se hale za primopredaju. Dnevno je u proseku angažovano više od 4.000 radnika i oko 500 građevinskih mašina. Njih će za manje od godinu dana zameniti posetioci, a u Beograd će doći gotovo ceo svet. Mi ćemo možda prvog decembra, a možda i neki dan ranije, uspeti da izvršimo primopredaju objekata predstavnicima zemaljama učesnicama da one krenu sa svojim radovima, zaključio je Jerinić.
„Topovi samo na šahovskom polju“
Najnovije vesti
Predsednik Vučić obilazi Rasinski okrug
- 25 Avgust, 2026
- 2 hours from now
Crepaja u znaku Velikogospojinskih dana: Spoj tradicije, kulture i sporta
- 25 Avgust, 2026
- 14 minuta ranije
Vlasnik TikToka kažnjen sa više od 25 miliona evra
- 25 Avgust, 2026
- 18 minuta ranije
Klinička mikrobiologija Zavoda za javno zdravlje u novim prostorijama prima pacijente
- 25 Avgust, 2026
- 20 minuta ranije
