RTV Pančevo.

RTV Pančevo.

Radio Televizija Pančevo je preduzeće koje je registrovano za emitovanje televizijskog i radijskog programa. Radio Pančevo je počelo da radi u aprilu 1980. godine, TV Pančevo u decembru 1992. godine, dok je internet stranica RTV Pančevo prvi put postavljena 21. decembra 2009. godine.

Đoković: Teško sam došao do pobede, Safijulin je odlično igrao

Najbolji srpski teniser Novak Đoković izjavio je danas posle plasmana u četvrtfinale Vimbldona da je teško došao do pobede i dodao da je Rus Roman Safijulin odlično igrao.

Foto: Tanjug/AP Photo/Brian Inganga

Đoković je u osmini finala Vimbldona savladao Safijulina rezultatom 7:6 (8:6), 6:3, 3:6, 6:3, a današnjim trijumfom je postao teniser sa najviše pobeda na Vimbldonu - 106.

"Teško sam došao do pobede. Roman je počeo odlično, vrlo agresivno. Nisam se osećao udobno kada smo igrali duge razmene, naročito je vetar bio problem. On je čvrst igrač, poštujem ga mnogo, igrali smo na različitim podlogama, prvi put na travi. Sjajno je igrao ove nedelje, želim mu mnogo sreće u nastavku sezone, treba da bude ponosan kako je igrao na ovom turniru", rekao je Đoković na terenu posle meča.

On je naveo da mu je dobar servis u četvrtom setu pomogao da lakše završi meč u svoju korist.

"Nisam hteo da ostanem nazad u razmenama, izlazio sam na mrežu i napadao. Nekad je prolazilo, nekad ne, a na kraju sam pronašao pravu preciznost prvim servisom koji mi je pomogao u četvrtom setu. Želim da napredujem, idem kolo po kolo, korak po korak. Imao sam par ispada, frustracija. Trudim se da ostanem u fokusiran, teško je, ali ko to uspe da uradi on je pobednik", poručio je srpski teniser.

Đoković će u četvrtfinalu Vimbldona u utorak igrati protiv pobednika meča između Kanađanina Feliksa Ože-Alijasima i Španca Alehandra Davidoviča Fokine.

Izvor: Tanjug