Održano predavanje o narodnim igrama, običajima i nošnji starčevačkog kraja
- 02 Oktobar, 2024
- 1 godina ranije
U okviru Dana evropske baštine, Dom kulture u Starčevu organizovao je predavanje na temu "Starčevo u Banatu, narodne igre, običaji i odevanje". Rezultate svojih terenskih istraživanja, uz bogat vizuelni material o narodnoj nošnji, predstavio je Dejan Trifunović, umetnički direktor KUD “Stanko paunović NIS RNP"
U galeriji Muzeja u Starčevu održano je predavanje o narodnim igrama, običajima i nošnji starčevačkog kraja, koje je vodio Dejan Trifunović, umetnički direktor KUD-a „Stanko Paunović NIS RNP“. Događaj je okupio ljubitelje tradicije i etnologije, a Trifunović je predstavio rezultate svojih istraživanja i pružio istorijski pregled razvoja starčevačkih igara od prvih zapisa do savremenih dana.
Posebnu pažnju privukao je bogat vizuelni material, koji je dočarao karakteristične elemente starčevačke nošnje, ističući njen jedinstven stil I kulturni značaj ovog područja.
Ovo predavanje bilo je samo jedno od mnogih događaja u sklopu Dana evropske baštine, koji je ove godine Dom kulture u Starčevu odlučio da obeleži na svečaniji način.
Dom kulture Starčevo, u saradnji sa Muzejom u Starčevu, redovno organizuje raznovrsne događaje kako bi obogatio kulturni život stanovnika ovog mesta. Ovakva predavanja i manifestacije dodatno doprinose očuvanju lokalne tradicije i jačanju zajednice kroz aktivno učešće građana u kulturnim dešavanjima.
MINISTAR RISTIĆ POSETIO NOVINSKU AGENCIJU ,,FONET“
Najnovije vesti
Odbojkaši Srbije pobedili Kubu u Ligi nacija
- 26 Jun, 2026
- 7 sati ranije
Het-trik Dembelea u pobedi Francuske protiv Norveške, Senegal ubedljiv protiv Iraka
- 26 Jun, 2026
- 8 sati ranije
Vulin: Izjava Peskova je važna i ohrabruje
- 26 Jun, 2026
- 9 sati ranije
Srpski atletičar Luka Bošković osvojio drugo mesto na mitingu u Zagrebu
- 26 Jun, 2026
- 9 sati ranije
