Aleksandar Vulin se sastao sa sekretarom Saveta bezbednosti Ruske Federacije Sergejem Šojguom
- 29 Maj, 2026
- 1 week ago
Vulin i Šojgu su razgovarali o promenama i izazovima savremenog sveta i neophodnosti očuvanja stabilnosti i suprotstavljanja bezbednosnim pretnjama. Vulin je istakao da Srbija ostaje duboko posvećena principima pravednijeg i stabilnijeg globalnog poretka kao i da je podrška principima multipolarnosti i deklaraciji o multipolarnom svetu ključna za opstanak i slobodu suverenih država.
Vulin je visoko ocenio Šojguov ogroman doprinos razvoju Vojske Srbije u njenom opremanju i sprovodjenju vojnotehničkih sporazuma dok je obavavljao funkciju ministra odbrane Ruske Federacije.
Šojgu je istakao Vulinov doprinos jačanju odnosa Srbije i Rusije dok je bio na čelu Ministarstva odbrane, Ministarstva unutrašnjih polsova i Bezbednosno-informativne agencije.
Vulin se zahvalio sekretaru Saveta bezbednosti i na pozivu za učešće na Međunarodnom bezbednosnom forumu koji okuplja visoke predstavnike država, istakavši da je to izuzetna prilika za razmenu iskustava u borbi protiv savremenih bezbednosnih izazova i pretnji.
Najnovije vesti
Predsednik Vučić: Veoma dobri razgovori u Tivtu, očekujem da ćemo videti napredak Srbije na EU putu
- 05 Jun, 2026
- 6 hours from now
Edukacijom i poštovanjem propisa do bezbedne vožnje motorom
- 05 Jun, 2026
- 6 hours from now
Uručena priznanja najboljima na konkursu „Ovo je moja Srbija“
- 05 Jun, 2026
- 6 hours from now
Igor Marojević predstavio roman „Etno“ u Gradskoj biblioteci Pančevo
- 05 Jun, 2026
- 2 sati ranije
