Dvorište Caje Vasić, jedno od najuređenijih u gradu u konkursu „Zelenila“
JKP „Zelenilo“ i ove godine organizovalo je, izabralo i proglasilo pobednice konkursa za najlepšu baštu i balkon. Pančevka Vaja Vasić iz naselja Strelište ove godine osvojila je drugu nagradu u kategoriji najlepša bašta.
- 25 Septembar, 2024
- 1 godina ranije
Pančevka Caja Vasić sa porodicom živi u naselju Strelište i više od 10 godina prati konkurs JKP „Zelenilo“ ZA izbor najlepšte bašte i balkona. Do sada je osvajala nagrade na ovom konkursu, prošle godine prvu, a ove godine drugi i ističe da je zadovljna što ljudi iz Zelenila prepoznaju njen trud. U dvorištu se trudi da ima različite biljke o kojima svakodnevno vodi računa.
Volim limun koji imaš baš dugo, sigurno više od 10 godina. Svake godine se nerviram ako nemam plodove. Volim i Adame
- koje imam, prošle godine jedan je bio i 2 m visok, bila sam jako ponosna, a ove godine nije tako zbog veoma toplog leta
Ističe da je ova godina zbog veoma toplog leta i visokih temperatura bila izuzetno teško i da su članovi cele porodice bili uključeni u zalivanje i brugu o svim biljkama.
- Ovo leto je bilo jako toplo i svaki moj dan je počinjao u 6 sati ujutru. Do 9 sati bilo je zalivanje, uređenje bašte, košenje trave. Mora da se uloži trud da bi se održalo. Mnogo truda ulaže cela moja porodica, sinovi, muž, snajka, nju smo zarazili cvećem. Kada muž i ja nismo kod kućne sinovi i snajaka vode računa o cveću. Mi svi zajedno učestvujemo a svi zajedno i uživamo u tome
JKP Zelenilo organizuje konkurs za najlepšu baštu i balkon kako bi uticali na svest ljudi da je važno imati što više biljka i zelenila oko sebe. Fotografije dvorišta i balkona Pančevaca koji se prijavljuju na konkurs uvek je i dobar primer ostalima kako mogu da ukrase svoj životni prostor.
- Ja sam srećna kada neko dođe kod nas, mi to svaki dan vidimo i navikli smo na to, srećna sam kada dođu iz Zelenila i kada me pohvale. Ja bih se zahvalila Zelenilu i gospođi Jeleni, obradovali su nas poklonima, to je zaista ono što je neophodno za rad u bašti
Tokom leta bilo je dosta posla kako bi svo cveće bilo lepo i napredovalo. Caju Vasić i njenu porodicu mnogo posla očekuje i pred zimu.
- Zimi dosta cveća moram da unesem unutra, u proleće ja to ponovo vadim iz saksije i sadim u zemlju, malo mučenja li nije to ništa teško kada volite
Caja Vasić je kao i njene biljke, vesela i širi pozitivnu energiju, zato i ima savet za sve ljubitelje cveća: Posvetite se biljkam i životinjama , jer ko voli cveće voli i ljude.
Najnovije vesti
Odbojkaši Srbije pobedili Kubu u Ligi nacija
- 26 Jun, 2026
- 2 sati ranije
Het-trik Dembelea u pobedi Francuske protiv Norveške, Senegal ubedljiv protiv Iraka
- 26 Jun, 2026
- 2 sati ranije
Vulin: Izjava Peskova je važna i ohrabruje
- 26 Jun, 2026
- 4 sati ranije
Srpski atletičar Luka Bošković osvojio drugo mesto na mitingu u Zagrebu
- 26 Jun, 2026
- 4 sati ranije
