Potpisan Memorandum o sistemskoj integraciji BG metroa sa kompanijom Ingerop T3 S.L.U
- 17 April, 2026
- 2 months ago
FOTO: Tanjug
Memorandum o razumevanju na realizaciji sistemske integracije projekta izgradnje prve linije beogradskog metroa potpisali su danas ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Aleksandra Sofronijević, predstavnici JKP "Beogradski metro i voz", Sekretarijata za javni prevoz Grada Beograda i španska kompanija Ingerop T3 S.L.U.
Sofronijevićeva je, nakon potpisivanja ugovora u Vladi Srbije, rekla da je raduje činjenica da su španske kompanije sve više zainteresovane za ulaganje u Srbiju i da veruje da će se kroz buduće zajedničke projekte dodatno unaprediti ekonomske odnose dve zemlje.
Dodala je i da ova saradnja potvrđuje da je Španija iskren i važan prijatelj Srbiji.
"Beogradski metro predstavlja pitanje strateškog razvoja, ekonomskog rasta, ali i kvaliteta života svih naših građana. Uključivanjem renomiranih međunarodnih partnera i uvođenjem najviših standarda sistemskog inženjeringa pokazujemo da Srbija ima kapacitet da realizuje najsloženije projekte po uzoru na najrazvijenije zemlje sveta", dodala je ona.
Najnovije vesti
Predsednik Vučić:Na skupu 27.juna građani će moći da izaberu najvažnije teme i ukažu na probleme
- 24 Jun, 2026
- 2 hours from now
OB Pančevo: Bolji uslovi za boravak pacijenata u Očnoj bolnici
- 24 Jun, 2026
- 2 hours from now
Mali:Javni dug Srbije 43,7% BDP, dobra fiskalna politika glavni alat u kriznim vremenima
- 24 Jun, 2026
- 1 hour ago
Predsednik Vučić:Na skupu 27.juna želim da čujem građane,da zajedno gradimo budućnost Srbije
- 24 Jun, 2026
- 2 sati ranije
